Kiedy wykonać audyt SEO na stronie firmy przewozowej?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadząc firmę transportową, warto zadbać o to, by jej strona wyświetlała się wysoko w organicznych wynikach wyszukiwarki. Jak to osiągnąć? Czy warto zlecić audyt SEO?

Pozycjonowanie strony internetowej – podstawa marketingu online

Osoby szukające określonego produktu lub usługi często używają do tego celu wyszukiwarek internetowych, z których największą popularnością cieszy się niewątpliwie Google. Potencjalni klienci zazwyczaj wybierają linki, które wyświetlają się na pierwszych pozycjach – dlatego warto zadbać o to, by dostosować stronę firmy do działania algorytmów Google.

Termin „SEO” może być traktowany jako synonim pozycjonowania; niektórzy jednak rozróżniają te dwa pojęcia. Cel w obydwóch przypadkach jest taki sam: zapewnienie, że dana witryna będzie pojawiać się jak najwyżej na liście wyników wyszukiwania związanych z konkretną frazą. Wybór odpowiednich słów kluczowych, określenie grupy docelowej i przygotowanie wartościowych treści to jedne z głównych zadań w kontekście optymalizacji strony dla wyszukiwarek internetowych. Równie ważne jest odpowiednie zabezpieczenie witryny oraz dostosowanie jej do urządzeń o różnych proporcjach ekranu. Do tego dochodzą liczne inne czynniki rankingowe – to skomplikowany proces, w którym warto stawiać na pomoc specjalistów.

Audyt SEO – pierwszy krok do poprawy widoczności strony w sieci

Jak sprawdzić, czy strona firmy przewozowej spełnia wymagania algorytmów wyszukiwarki? Może w tym pomóc audyt SEO, którego celem jest analiza wszystkich parametrów strony mających wpływ na jej pozycję. Jest to rozwiązanie skierowane do wszystkich właścicieli firm posiadających własną witrynę internetową, niezależnie od obszaru działalności. Na podstawie takiego audytu można dokładnie określić obszary wymagające poprawy i sprawnie przejść do współpracy z wybraną agencją SEO.

Niektóre firmy oferują usługi określane jako SEO360 – są to kompleksowe rozwiązania, które skupiają się zarówno na aspektach dotyczących kodu i zawartości strony, jak i procesach zachodzących poza obrębem witryny. Specjaliści od pozycjonowania po wykonaniu audytu są w stanie wskazać, które elementy sprawują się dobrze, a co należy zmienić, aby uzyskać lepsze wyniki. Dzięki tej wiedzy możliwe jest wprowadzenie rozwiązań mających na celu poprawę pozycjonowania strony.

Korzyści płynące z przeprowadzenia audytu SEO

Kiedy wykonać audyt SEO? Warto przeprowadzić taką analizę od razu po uruchomieniu nowej strony, aby móc od początku przygotowywać jej zawartość i strukturę pod kątem algorytmów wyszukiwarek. Jest to jednak dobry pomysł także wtedy, gdy witryna działa już od pewnego czasu – zwłaszcza jeśli nie była tworzona pod kątem SEO. Specjaliści z branży SEO dzięki analizie zastosowanych rozwiązań będą mogli określić ich skuteczność i wybrać narzędzia, które pozwolą osiągnąć lepsze wyniki.

Audyt powinien zostać przeprowadzony również wtedy, gdy na stronie zostaną wprowadzone duże zmiany. Mogą one być związane nie tylko z proponowanymi usługami czy produktami, lecz także warstwą graficzną strony czy sposobem nawigowania po witrynie. Wszystkie zmiany w kodzie strony mogą mieć pewien wpływ na pozycjonowanie. Należy również pamiętać, że wymagania wyszukiwarek nie są stałe i ciągle się zmieniają – dlatego audyt SEO warto zrobić raz na jakiś czas nawet wtedy, gdy wszystko wydaje się działać sprawnie.

Audyt SEO firmy przewozowej

Konkurencja w branży transportowej jest dość spora – kluczem do sukcesu może okazać się odpowiedni marketing. Reklamując swoje usługi, nie można zapomnieć o promocji w internecie, szczególnie w wyszukiwarkach. Zajmowanie się tym procesem na własną rękę jest jednak dość trudne, a bez specjalistycznej wiedzy łatwo jest popełnić błędy, które pogorszą widoczność strony. Z tego powodu warto postawić na profesjonalną obsługę agencji SEO, która powinna zacząć się od dokładnie przeprowadzonego audytu SEO.

Fot.: Negative Space/unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.