Śląsk marzy o udrożnieniu odrzańskiego szlaku wodnego. W tle plany związane z Brexitem
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatnia barka z portu z Gliwic wypłynęła dwa lata temu. Niestety, Odra jest żeglowna jedynie do Malczyc. By efektywnie korzystać z szlaku wodnego potrzebne będzie udrożnienie, które pozwoli na dostęp do szczecińskich i świnoujskich portów. Przedsiębiorcy gotują się na rzeczywistość po brexicie.

Dyrektor ds. rozwoju Śląskiego Centrum Logistyki zapewnia o chęci wdrożenia nowych inwestycji. Logistycy planują szereg przedsięwzięć, które pozwolą rozbudować Śląski krajobraz gospodarczy i biznesowy. Kluczowe okaże się udrożnienie kanału wodnego na Odrze, co pozwoli na rozszerzenie działalności o kluczowe porty w Szczecinie i Świnoujściu.

Co więcej, gliwicki magazyn stali powstały w 2011 roku doczekał się rozbudowy, która aktualnie znajduje się na etapie finalizacji. Przeładunek stali jest kluczowy dla Śląskiego Centrum Logistyki. Firma ma do dyspozycji wolny obszar celny, dlatego też chce rozszerzyć swoją ofertę o obsługę celną wymiany handlowej z Wielką Brytanią po odłączeniu się od Unii Europejskiej.

(Photo by Shunya Koide on Unsplash)

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.