Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych uważa kontrole ITD za zbyt wybiórcze?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Przedstawiciele bydgoskich przewodników apelują, by częstotliwość kontroli Inspektoratu została zwiększona także poza większymi miastami. To pokłosie tego, że w ciągu ostatnich dni rozgłosu nabrała kontrola kujawsko-pomorskiego ITD, który przeprowadzał kontrole techniczne autobusów na liniach podmiejskich i międzymiastowych.

Wygląda na to, że więksi przewoźnicy boją się o własną skórę. We wtorek 20 kwietnia kontroli zostało poddanych 51 pojazdów. W skutek złego stanu technicznego zatrzymano aż 13 dowodów rejestracyjnych. Co więcej, w czterech przypadkach stwierdzono niebezpieczne usterki techniczne, które prosiły się o wszczęcie postępowania administracyjnego.

przekazał Krystian Wiśniewski ze Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych

W skontrolowanym autobusie dziś zostaje wymieniona szyba. Podstawiony został pojazd zastępczy. W przypadku drugiej usterki, wycieku płynów, potrzebna jest większa naprawa. Musiała to być usterka, która wynikła w ciągu ostatnich kilku dni. Chcielibyśmy zmotywować Inspekcję Transportu Drogowego do kontroli nie tylko dużych przewoźników, również do kontroli w powiecie radziejowskim, mogileńskim, gdzie często sąobusy, które pozostawiają wiele do życzenia

(Fot. Pixabay)

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.