Mandatowy rekordzista: 85 tysięcy złotych kary. Dwa niewymiarowe zestawy wysłane bez pilota i w czasie zakazu
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Kto nie ryzykuje, ten… nie płaci wysokich kar. Ryzykantem okazał się być niederlandzki przewoźnik, który pomylił odwagę z odważnikiem wysyłając w norweską trasę dwa ponadnormatywne zestawy, mające do 3,81 metra szerokości.

Dwa zestawy marki Volvo, wyposażone w specjalistyczne naczepy, przewoziły kruszarki na trasie z Begen do Niderlandów. Choć firma transportowa zdobyła zezwolenie pozwalające na przejazd do portu w okolicach Oslo, to po zaledwie kilku kilometrach ciężarówki otrzymały zakaz dalszej jazdy.

Kontrola to dosyć częste zjawisko w Norwegii. Zwłaszcza wtedy, kiedy obowiązuje zakaz wykonywania transportu ponadnormatywnego. Gdy służby kontrolne prześwietliły papiery, okazało się, że nie tylko zabrakło obowiązkowego pilotażu, ale również przekroczono dopuszczalną szerokość.

Przewoźnik zapamięta tę nauczkę. Łączna grzywna przewidziana dla niderlandzkiej filmy transportowej wyniesie aż 86 tysięcy złotych. Jakby tego było mało, służby dołożyły także zakaz dalszej jazdy do czasu uzyskania zezwolenia i pilotażu.

(Fot. By Hans A. Rosbach – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3319380)

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.