Czy pandemia wpłynęła negatywnie na branżę transportową? Dane są optymistyczne

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Czy pandemia wpłynęła negatywnie na branżę transportową? Dane są optymistyczne

Generalna Dyrekcja opublikowała kolejną porcję danych dotyczących ruchu transportu ciężkiego na terenie Polski. Dzięki porównaniu ich z poprzednimi okresami możemy wysunąć zaskakujące wnioski. Czy rzeczywiście transport oberwał najmocniej?

Najświeższe dane dotyczą średniego dobowego ruchu samochodów ciężarowych w okresie od 8 do 14 marca. Zestawiając je z poprzednim tygodniem i analogicznymi okresami w poprzednich latach okazuje się, że ruch ciężki cały czas pnie się w górę. Jak to wygląda liczbowo?

W porównaniu tydzień w tydzień bieżącego roku ruch ciężki plasuje się na podobnym poziomie, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę 2020 rok, to okazuje się, że ruch ten wzrósł aż o 7%! To świetna wiadomość dla branży transportowej – wzrosty tego rodzaju są mile widziane, zwłaszcza w czasie kryzysu gospodarczego.

A co jeśli weźmiemy pod uwagę rok 2019? Sytuacja wygląda jeszcze lepiej. Różnica natężenia ruchu ciężarowego wynosi aż 11% (odpowiednio 4263 i 4745). Dane wskazują na stabilny rozwój transportu.

Dane Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pochodzą z 32 automatycznych stanowisk pomiaru ruchu.

(Fot. GDDKiA)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*