Czy świeżo upieczony kierowca zawsze zapłaci więcej za ubezpieczenie Autocasco?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Czy świeżo upieczony kierowca zawsze zapłaci więcej za ubezpieczenie Autocasco?

Artykuł sponsorowany

Świeżo upieczeni kierowcy, którzy chcą jeździć własnym autem, są narażeni na szereg kosztów. Jednym z nich jest wykupienie Autocasco. Porównując wysokość ofert dla bardziej doświadczonych kierowców, z propozycjami dla nowych, można zauważyć znaczne różnice w stawkach, niestety niekorzystne dla świeżo upieczonych kierowców. Jednak, czy zawsze tak musi być?

Ile młodzi kierowcy płacą za Autocasco?

Stawki wahają się zależnie od usługodawcy, jednak można określić średnią sumę pieniędzy, którą należy wpłacić na konto ubezpieczyciela. Za młodych kierowców uważa się tych, którzy nie ukończyli jeszcze 26 roku życia. Dla tych osób średnia stawka za Autocasco wynosi 1454 złote. Zupełnie inną kwestią są opłaty za Autocasco, które są zobowiązani płacić kierowcy w wieku 18 oraz 19 lat. To kwoty powyżej dwóch tysięcy złotych – 2128 zł i 2174 zł.

Jak prezentują się stawki dla młodych kierowców na tle innych grup wiekowych?

Porównując z innymi grupami wiekowymi, młodzi kierowcy płacą znacznie więcej. Oprócz nich są jeszcze cztery stopnie stawek Autocasco, kolejno dla przedziału od 26 do 35 lat, od 36 do 45 lat, od 46 do 55 lat oraz powyżej 55 lat. Są to stawki, zaczynając od najmłodszych kierowców – 1400 zł, 673 zł, 538 zł, 532 zł, 517 zł.

Czym są spowodowane wysokie stawki za Autocasco?

Żeby znaleźć odpowiedź na to pytanie, należy sięgnąć po statystyki Policji, które znajdują się w raporcie rocznym na temat wypadków drogowych w 2020 roku. Można z nich dowiedzieć się, że wypadki, a także kolizje, są najczęściej powodowane przez młodych kierowców, w wieku od 18 do 24 lat. Sugerując się wymienioną wcześniej rozpiską dotyczącą stawek za Autocasco, w skrócie AC, można stwierdzić, że są wytyczone w optymalny sposób i dopasowane do aktualnych wydarzeń.

W jaki sposób obniżyć stawkę za Autocasco?

Nie ma co ukrywać, że kwoty rzędu półtora, czy nawet powyżej dwóch tysięcy, są dla młodych osób zbyt dużym wyzwaniem finansowym. Na szczęście są rozwiązania, dzięki którym mogą oni obniżyć składkę za Autocasco.

Pierwszym sposobem może być poproszenie o bycie współwłaścicielem auta osobę, która zalicza się do wyższego przedziału wiekowego, jeżeli chodzi o stawki dla kierowców za Autocasco. Najczęściej wybierane osoby, to rodzice, dziadkowie lub rodzeństwo. Dzięki temu młodzi kierowcy nie muszą uiszczać najwyższej opłaty za AC

Drugim, równie często stosowanym sposobem, jest wybranie aut, które nie są znane, jako te, które biorą najczęściej udział w wypadkach. Są to najczęściej samochody niemieckich marek, które mają dużą moc, na przykład Audi, Volkswagen, czy BMW. Ten aspekt również ma znaczenie, jeżeli chodzi o naliczanie stawki za AC.

Ubezpieczenie samochodu online – tańsze Autocasco

Jest jeszcze jeden sposób na to, żeby nie płacić za Autocasco tak dużo. To ubezpieczenie samochodu online. Wybierając sprawdzone strony internetowe, takie jak na przykład Rankomat, można nie tylko znaleźć dobrą ofertę ubezpieczenia auta, ale także porównać ją z propozycjami wszystkich najlepszych ubezpieczycieli.

Ile realnie można oszczędzić? Ubezpieczenie samochodu online w rankomat.pl może być sposobem na to, żeby wydać nawet o 5% lub 15% mniej niż w zwykłym biurze. Są jeszcze inne atuty tego rozwiązania. Ubezpieczenie samochodu online może być znacznie mniej czasochłonne niż w przypadku standardowej wizyty w lokalu ubezpieczyciela – decydując się na ofertę, wystarczy podać dane na temat właściciela, a także posiadanego samochodu. Po kilku kliknięciach wszystko jest gotowe.

Fot. Jenny Ueberberg/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*