Jak zabezpieczyć towar na palecie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zabezpieczyć towar na palecie?

Artykuł sponsorowany

Prawidłowe zabezpieczenie paczki jest kluczowe, jeśli nie chcesz być narażony na dodatkowe koszty związane z uszkodzeniem ładunku, opóźnieniem dostawy itp. Najważniejsze jest tutaj odpowiednie ułożenie na palecie oraz prawidłowe zastosowanie zabezpieczenia, w tym przypadku omówimy najpopularniejszy wariant, czyli folię stretch.

Nieprawidłowe ładowanie i zabezpieczanie palet

Nieprawidłowe ładowanie i zabezpieczanie palet ma miejsce wszędzie. Firmy, które nie zabezpieczają odpowiednio dużych ładunków, cierpią z powodu kosztownych uszkodzeń, utraty towarów i nierzadko obrażeń pracowników. Tracą również satysfakcję klientów, ponieważ dostawy nie są prezentowane w stanie nienaruszonym lub w profesjonalny sposób.

Jednak wiodące firmy zajmujące się pakowaniem i wysyłką, które opanowały sztukę ładowania i zabezpieczania palet, doświadczają niewielu zagubionych lub uszkodzonych towarów. Mają też kilka, jeśli w ogóle, wypadków. Nie tracą czasu z powodu urazów pracowników, takich jak schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego, przecięcia rąk lub zmiażdżenia stóp, które są często związane z nieprawidłowo zabezpieczonymi ładunkami. Te incydenty, którym można zapobiec, powodują niepotrzebny wzrost przestojów i roszczeń o odszkodowanie dla pracowników. Przyczyniają się również do złego morale w miejscu pracy, które prowadzi do większej liczby wypadków.

Folia stretch najlepszym rozwiązaniem

Folia stretch jest obecnie najbardziej rozpowszechnioną formą prawidłowego i bezpiecznego mocowania dużych ładunków na paletach. Owijanie stretchem jest często stosowane zamiast starych metod zabezpieczania, takich jak opaska metalowa lub z włókna szklanego. Dobry producent folii stretch to także klucz do sukcesu. Dzieje się tak, ponieważ ma niesamowitą zdolność formowania się wokół każdego wyobrażalnego kształtu i rozmiaru. Folia stretch jest łatwa w użyciu, tania w zakupie i prosta w aplikacji. Jest również niesamowicie mocna i sprężysta.

Owijarka do folii stretch

Nawet firmy, które stosują bezpieczne praktyki załadunku i zabezpieczania, mogą się poprawić. Mogą odnieść korzyści z inwestycji w sprzęt, który umożliwia pracownikom układanie i przechowywanie towarów na paletach w łatwiejszy i szybszy sposób. Doskonałą inwestycją jest owijarka do folii stretch, która szybko łączy nawet najtrudniejsze towary ze standardową paletą. Ta maszyna bezpiecznie przygotowuje paczki do wysyłki znacznie lepiej niż jakikolwiek pracownik może to zrobić ręcznie.

Praktyczne wskazówki

Niektóre ładunki paletowe są kosztowne nie tylko z powodu uszkodzenia towarów, ale nawet z powodu czasu potrzebnego na przepakowanie palety. Mogą być wręcz niebezpieczne. Prawidłowe załadowanie palety to proces, podobnie jak jej bezpieczne owinięcie do wysyłki. 

Zacznij od odpowiedniej palety, ponieważ jest podstawą ładunku. Musi mieć odpowiedni rozmiar i wytrzymałość, aby utrzymać docelowy pakunek. Upewnij się, że paleta jest w dobrym stanie. Jeśli nie, odłóż ją na bok i zdobądź przyzwoitą. Ładunek jest tak mocny, jak podstawa, na której jest umieszczony. 

Użyj właściwej metody układania. Układanie bloków polega na stosowaniu metody kostki, w której jeden element znajduje się na drugim. Pakunki układane są naprzemiennie o 90 stopni w celu zapewnienia stabilności. Nieregularne układanie polega na tym, że przedmioty nie mają jednolitego rozmiaru lub kształtu i wymagają kreatywnego dopasowania.

Najcięższe przedmioty należy umieścić nisko, a lekkie wysoko. Upewnij się, że zwężasz się do wewnątrz, gdy idzie w górę. Ogranicz paletę do bezpiecznej wysokości składowania. Ogólna zasada jest taka, że ​​żadna wysokość stosu nie powinna być większa niż najdłuższa szerokość palety.

Rozpocznij owijanie folią rozciągliwą, wykonując kilka pierwszych centymetrów owinięcia w linii i przywiązując folię do zewnętrznego narożnika palety. Pozostaw odsłonięty ogon tworzywa. Rozpocznij owijanie ruchem okrężnym od zakotwiczenia najniższego rzędu towaru bezpośrednio do podstawy palety. Jest to niezwykle ważne dla integralności ładunku.

Kontynuuj w górę, nakładając warstwy folii stretch o 50 procent więcej. To wzmacnia cały pakunek i pozostawia go wolnym od luk.

Nakładaj folię, idąc w górę, a następnie kontynuuj w tym samym nakładającym się wzorze, aż znajdziesz się z powrotem u podstawy, a następnie uformuj elastyczną owijkę z powrotem w linę i przywiąż ją do oryginalnego ogona u podstawy palety.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*