Kiedy i dlaczego warto skorzystać z przewozu busem

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Kiedy i dlaczego warto skorzystać z przewozu busem

Artykuł sponsorowany

W dobie globalizacji, podróżowanie staje się nie tylko coraz bardziej popularne, ale i powszechne. Mimo dostępności różnych form na zmianę miejsca, dzisiaj skupimy się na kwestii podróżowania busem. Poniżej przedstawiamy, kiedy warto skorzystać z tego środka transportu.

Zalety podróży busem

Korzystanie z przewozu busem ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest to, że coraz więcej firm oferuje usługę “od drzwi do drzwi”. Oznacza to, że pasażer odbierany i wysadzany pod wskazanym przez siebie adresem. Jest to duża oszczędność czasu. Unikniesz też dzięki temu stresu spowodowanego obawą, czy zdążysz dojechać na miejsce odbioru i odnajdziesz się w nowym miejscu docelowym.

Kolejną zaletą przemawiającą na korzyść podróżowania busem jest to, że często ten środek transportu jest dużo wygodniejszy niż np. autokar. W nowych flotach używane są nowoczesne pojazdy z komfortowymi siedzeniami, które można uregulować do swojego komfortu. 

Busy są też ciche oraz szybsze niż autokary. Dzięki temu szybciej możesz dostać się do miejsca docelowego. Zdarza się, że busy zatrzymują się też na mniejszej ilości przystanków, dzięki czemu podróż nie jest zbytnio wydłużona.

Nie zawsze połączenia autobusowe czy lotnicze odbywają się w dogodnych dla pasażera godzinach. Firmy zajmujące się przewozem busami wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują przejazdy o różnych porach. 

Kiedy skorzystać z przewozu busem?

Sytuacji jest wiele. Warto wybrać przejazd busem na przykład wtedy, gdy chcemy szybko i bez problemu dostać się chociażby na lotnisko w Polsce lub jeśli mieszkamy blisko granicy – np. w Niemczech. Przewoźnicy oferują nieraz promocje, które pozwalają na podróż znacznie tańszą niż ta samolotem. Jeśli chodzi o busy do Niemiec – interbus to firma, która od lat zajmuje się przewozem osób.

Z przewozu busem warto skorzystać też także wtedy, gdy mamy dużo bagażu. Pojazdy często posiadają dodatkową przyczepę, w której przewożone są torby pasażerów. Linie lotnicze mają znaczne ograniczenia jeśli chodzi o gabaryt oraz wagę bagażu – wybierając przejazd busem, nie musimy się nimi przejmować.

Podróżowanie busem to też świetna opcja dla osób, które boją się lub nie lubią latać. Jak wiadomo, nawet najkrótsze loty wymagają pojawienia się na lotnisku przynajmniej 2-3 godziny przed odlotem. Jeśli więc zależy Ci na szybkim dostaniu się do miejsca docelowego, wybierz przejazd busem.

Z tego środka transportu warto korzystać także na przykład podczas organizowania wydarzeń firmowych, takich jak integracje. Możesz wtedy zamówić busa chociażby pod siedzibę firmy i mieć pewność, że wszyscy pracownicy dojadą bez problemu na miejsce wydarzenia.

Zdjęcie główne: pexels.com/Lê Minh

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*