Kraków: Inspekcja Transportu Drogowego wykazała nieprawidłowości czasu pracy kierowcy

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Kraków: Inspekcja Transportu Drogowego wykazała nieprawidłowości czasu pracy kierowcy

Małopolscy inspektorzy zatrzymali dwa zestawy zajmujące się dostawą drewna. Kontrola wykazała manipulację przy tachografie. Co ciekawe, jeden z kierowców nic nie robił sobie z prawnych norm odpoczynku i czasu pracy. Mandat opłacił na miejscu.

Był to kolejny pracowity dzień dla funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. W dniu 15 lipca, w rejonie miejscowości Jordanów, munudorwi zatrzymali do obowiązkowej kontroli dwa pojazdy ciężarowe transportujące drewno.

Jak się okazało, prowadzący pierwszy z nich kierowca używał cudzej karty pracy, co skutkowało w nieprawidłowej rejestracji faktycznego czasu pracy. Karą przewidzianą przez taryfikator jest grzywna w wysokości 2 tysięcy złotych. Wszczęto również postępowanie administracyjne dotyczące nałożenia kary pieniężnej na przedsiębiorstwo zatrudniające kierowcę.

Jak wykazała kontrola drugiego kierowcy, w tachografie brakowało karty kierowcy. Mężczyzna nie stosował się do norm czasu pracy i odpoczynku. Co więcej, wykryto również manipulację oprogramowaniem tachografu. Z tego względu, na miejsce wezwano policję, która przeprowadzi postępowanie w sprawie przestępstwa. Na domiar złego, ciągnik i przyczepa nie posiadały aktualnych badań technicznych.

Kierowca otrzymał mandat karny w kwocie 2 tysięcy złotych, z kolei przeciwko przędsiębiorstwu wszczęto postępowanie dotyczące nałożenia kary w wysokości 12 tysięcy złotych.

(Fot. Inspekcja Transportu Drogowego)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*