Volvo FH z I-Save pozwala zaoszczędzić nawet 10% paliwa

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Volvo FH z I-Save pozwala zaoszczędzić nawet 10% paliwa

Debiutujące Volvo FH z technologią I-Save to pionierskie rozwiązanie zapewniające ekonomiczność spalania. Jak przekonuje Volvo – nowa technologia pozwala obniżyć koszty paliwa nawet o dziesięć procent. Jest to wynik lepszy niż ten z poprzedniej generacji.

Innowacja

Zmniejszenie zużycia paliwa, a co za tym idzie zmniejszenie emisji CO2, ma kluczowe znaczenie dla wszystkich firm transportowych, zwłaszcza zajmujących się transportem długodystansowym. Dzięki nowemu Volvo FH z I-Save dajemy przewoźnikom jeszcze większe możliwości zmniejszenia kosztów operacyjnych i wpływu na środowisko – przekazała Jessica Sandström, wiceprezes ds. zarządzania produktem w Volvo Trucks.

Volvo FH to jedna z nowych propozycji Volvo Trucks na rynek europejski. I-Save zostało zaprojektowane z myślą o zaimplementowaniu wielu rewolucyjnych rozwiązań oszczędzających paliwo – a najważniejszym z nich jest zdecydowanie silnik Volvo D13TC. 13-litrowy gigant z Turbo Compound zapewnia najlepszą jak dotąd ekonomię paliwową.

Ponadto, dzięki aktualizacjom oprogramowania opartym na analizie danych użytkownika równowaga między zużyciem paliwa, a właściwościami jezdnymi została istotnie poprawiona i zoptymalizowana.

Kolejnym mocnym punktem modelu FH jest ulepszona aerodynamiczna sylwetka.

Samochód ciężarowy został wyposażony także w funkcję, która wykrywa kiedy można lekko zwiększyć prędkość silnika, a następnie włączyć funkcję wolnego koła – nawet na drogach pozornie wyglądających na płaskie.

(fot. pexels.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*