Wózek widłowy do małego magazynu – czy to konieczność?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Wózek widłowy do małego magazynu – czy to konieczność?

Prowadząc duży magazyn lub zarządzając takowym wiesz, że do Twojej pracy niezbędne będą wózki widłowe. A co, jeżeli jesteś właścicielem niewielkiej powierzchni? Czy w takim wypadku również powinieneś mieć automatyczny wózek widłowy, czy może wystarczy tzw. paleciak?

Wózek widłowy to inwestycja w rozwój firmy. Pozwala na szybszą pracę i oszczędność środków, które musiałbyś przeznaczyć na pozostałe ułatwienia dla pracowników lub kolejne, fizyczne stanowiska. Choć wydaje się, że nie zawsze w małym magazynie wózek widłowy będzie niezbędny, to zdecydowanie lepiej posiadać taki sprzęt.

Wózek widłowy pomoże rozwijać magazyn

Twój magazyn może na początku mieć niewielką powierzchnię, ale dzięki inwestycji w wózek widłowy, nabierze on większych wymiarów. Możliwości przerobowe pracowników również wzrosną. Dlaczego? Zarówno Ty, jak i Twoi pracownicy dostaną narzędzie do szybszego działania i większej sile roboczej. Wózkiem szybciej zdejmiesz palety z załadowanej ciężarówki i ustawisz je na odpowiednim regale. Owszem, mogą zdarzyć się magazyny opierające działanie na wózkach paletowych, jednak nie jest to wygodne i zajmuje dużo więcej czasu.

Mały magazyn nie musi mieć wielkiego wózka widłowego!

Pamiętaj, że posiadając niewielki powierzchniowo magazyn nie musisz mieć ogromnego wózka z bardzo wysokim zasięgiem ramion. Dopasuj wózek do swoich potrzeb tak, aby efektywnie odpracowywał inwestycję, ale jednocześnie, żeby nie był zbyt drogi. Nie musisz od razu kupować maszyn z wieloma funkcjami, chociaż warto zastanowić się nad elektrycznym wózkiem.

Wybór w tym przypadku należy do Ciebie, jednak nie zostawiaj magazynu bez wsparcia „widlaka”!

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*