Bezpieczeństwo, lokalizacja i kontrola – trzy filary IKOL SVR Dashcam!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Bezpieczeństwo, lokalizacja i kontrola – trzy filary IKOL SVR Dashcam!

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Złodzieje w ostatnich latach upodobali sobie konkretny typ samochodów – najwyżej pięcioletnie, z azjatyckiej lub niemieckiej marki, najlepiej takie o wartości kilkudziesięciu lub i kilkuset tysięcy złotych. Tak duża strata to zawsze gigantyczny cios dla właściciela – nie tylko finansowy. Kradzież zawsze wiąże się z utratą poczucia bezpieczeństwa, silnym stresem, a to wszystko negatywnie odbija się na całym funkcjonowaniu.

Dla osób, które chcą ochronić swoje wartościowe mienie przed lepkimi rękami złodziejów, powstał IKOL SVR Dashcam – kompleksowy system, który zabezpiecza auto przed kradzieżą. Jego działanie opiera się na trzech głównych komponentach: lokalizatorze radiowym, module GPS i kamerze samochodowej. Jak to działa? Przeczytaj ciąg dalszy, aby dowiedzieć się więcej!

Maksymalizacja bezpieczeństwa z nadajnikiem radiowym w IKOL SVR Dashcam

W systemie IKOL SVR nadajnik radiowy pełni funkcję stróża – chroni samochód przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W wypadku kradzieży zostaje uruchomiony, a następnie namierzony przez ekipę poszukiwawczą. Po ustaleniu lokalizacji ruszają wraz z policją, aby odzyskać auto. Skuteczność zabezpieczenia wynosi 98% – obecnie nie ma lepszej ochrony na rynku.

Na dodatek właściciel nie musi nawet być przy aucie, aby wiedzieć, że ktoś je ukradł – system wyśle mu stosowny alarm o nieautoryzowanym ruchu pojazdu lub próbie odholowania. Dzięki szybkiej reakcji zarówno kierowcy jak i ekipy poszukiwawczej, maksymalizuje się szansa na odnalezienie auta w całości. A przecież właśnie tego chce każdy poszkodowany w wyniku kradzieży.

Moduł GPS w IKOL SVR Dashcam – nie tylko lokalizacja

Choć nadrzędną funkcją każdego modułu GPS jest pokazywanie bieżącej lokalizacji pojazdu, w IKOL SVR Dashcam został on maksymalnie wykorzystany, aby informować o stanie auta. Rozbudowane opcje raportów i alertów pozwalają na wgląd w najbardziej szczegółowe dane, które pozwalają zoptymalizować jazdę oraz uszczelniają system zabezpieczeń. 

Raporty w przypadku systemu IKOL SVR Dashcam to zbiorcza informacja na temat sposobu i stylu jazdy oraz przydatne dla przedsiębiorców podsumowania z przejazdów w danym dniu lub okresie. Dzięki nim każdy użytkownik może zobaczyć w jaki sposób jest użytkowane auto i jak zmienić jazdę, aby była bardziej ekonomiczna.

Natomiast alerty w IKOL SVR Dashcam dają informację na bieżąco o niepokojących zdarzeniach. Wśród nich znajdują się dwa wcześniej wymienione – alert odholowania oraz nieautoryzowanego ruchu – jednak jest ich o wiele więcej. Są to między innymi:

  • Alert przekroczenia prędkości
  • Alert zagłuszania
  • Alert przekroczenia wyznaczonego obszaru
  • Alert niskiego napięcia / odłączenia zasilania
  • Alert braku prawidłowej pozycji GPS

Każdy z nich może uchronić kierowcę przed dodatkowymi kosztami eksploatacji pojazdu, ale też poinformować o próbie kradzieży. Metody złodziei często uwzględniają odłączenie zasilania lub użycie zagłuszarki, która niweluje sygnał, a tym samym sprawia, że GPS traci pozycję. Po otrzymaniu takiego alertu, użytkownik wie, że musi jak najszybciej sprawdzić stan auta, a najszybszą drogą będzie…

Pełna kontrola nad autem – kamera samochodowa w IKOL SVR Dashcam

sprawdzenie go za pomocą transmisji na żywo – innowacyjnej opcji, w którą jest wyposażona kamera samochodowa IKOL SVR Dashcam. Z racji, że wideorejestrator posiada obiektywy skierowane na przód i wnętrze auta, użytkownik może zobaczyć kto w danej chwili siedzi za kierownicą i w jakim kierunku zmierza.

Oczywiście to koniec możliwości kamery! Wśród opcji znajdziemy także:

  • Nagrywanie trasy oraz kierowcy od momentu włączenia zapłonu do 3 minut po jego wyłączeniu
  • Automatyczne zapisywanie nagrań z niebezpiecznych zdarzeń w tym z kolizji, zdarzeń parkingowych, gwałtownych manewrów i innych
  • Możliwość zapisu wideo na żądanie za pomocą jednego przycisku umieszczonego na kamerze
  • Komunikaty głosowe informujące o niebezpiecznych zachowaniach

Dzięki wyżej wymienionym opcjom, użytkownik zyskuje pełną kontrolę nad pojazdem – może naocznie skontrolować jego stan w dowolnym momencie. 

IKOL SVR Dashcam – chroni samochód, odbiera zmartwienia

Jak widać cały system IKOL SVR Dashcam to kompleksowa ochrona samochodu. Dzięki obsłudze za pomocą aplikacji mobilnej nie musisz nawet wstawać z fotela, żeby zobaczyć czy z autem jest wszystko w porządku. Tak wszechstronne zabezpieczenie pozwoli Ci przestać myśleć o tym czy auto jest bezpieczne podczas wakacji, pożyczania czy parkowania w nieznanej okolicy.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę ikol.pl.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*