Brytyjskie miasta wprowadzają opłaty za wjazd i zakazy

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Brytyjskie miasta wprowadzają opłaty za wjazd i zakazy

Samorządy angielskich miast walczą z oczyszczaniem ruchu ulicznego. Władze Birmingham zdecydowały się wprowadzić opłaty za wjazd do centrum. Co to oznacza dla kierowców „dużych”?

Na przekór

Po zakazie bezpośredniego przemieszczania się pomiędzy strefami w centrum, przyszła kolej na kolejny krok w walce z nagromadzonym ruchem ulicznym Birmingham.

Kto musi zapłacić za przejazd? Przede wszystkim Ci, którzy spełniają normy emisji spalin Euro 4, oraz posiadacze diesli nie spełniający Euro 6. Wszystku ku poprawie jakości powietrza.

Opłata za przejazd wynosi osiem funtów dziennie. Co więcej, z powodu kamer rejestrujących tablice rejestracyjne nie tak łatwo będzie uniknąć opłaty. Granicą wyznaczającą centrum będzie droga A4540 – czyli ta sama, na którą trzeba wjechać, by przejechać z jednej strefy centrum do drugiej.

Co z ciężarówkami?

Sięgnąć do portfela będą musieli także kierowcy ciężarówek, które nie spełniają powyższych norm. Na domiar złego, w takim przypadku opłata będzie wynosić 50, a nie jak w przypadku osobówek osiem funtów.

(Photo by Zach Searcy on Unsplash)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*