Ceny biletów lotniczych w 2021 roku – jak zmieniała je pandemia i na co zwrócić uwagę?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Ceny biletów lotniczych w 2021 roku – jak zmieniała je pandemia i na co zwrócić uwagę?

Pandemia koronawirusa wielu z nas pokrzyżowała plany na udane wakacje za granicą. Sprawdźmy, jak zmieniły się ceny biletów oraz na co zwrócić uwagę, planując wakacyjny urlop.

Wakacje w czasach pandemii – czy warto wyjechać za granicę?

Przed podjęciem decyzji o urlopie warto zapoznać się z aktualnymi cenami przelotów, które znacznie mogą odbiegać od tych, które figurowały na stronach linii lotniczych jeszcze dwa lata temu. To, co również powinniśmy przeanalizować, to kwestie testów, szczepienia i ewentualnej kwarantanny. Należy pamiętać, że obowiązujące przepisy zmieniają się z dnia na dzień, a co więcej w każdym państwie spotkać się można z różnymi obostrzeniami czy wymaganiami dla turystów. 

Ceny biletów lotniczych w 2021 roku – co się zmieniło?

Podróże lotnicze w 2021 roku są w dużym stopniu uzależnione od ograniczeń wprowadzanych przez władze poszczególnych państw. W niektórych krajach wymagane są testy na koronawirusa czy konieczność odbycia kwarantanny. Takie obostrzenia znacząco wpływają na ceny biletów lotniczych.

Warto także zaznaczyć, że branża lotnicza chyba najmocniej ucierpiała przez pandemię koronawirusa w 2020 roku. Przez pewien okres loty były całkowicie zawieszone, co oczywiście wpłynęło na pogorszenie się sytuacji poszczególnych linii. Nic więc dziwnego, że ceny biletów lotniczych mogą być znacznie wyższe niż jakiś czas temu.

Wiele zależy również od szybkości i dostępności szczepień. Należy pamiętać, że jeżeli osoba niezaszczepiona będzie chciała wyjechać na wakacje, przed wejściem na pokład prawie na pewno będzie musiała okazać negatywny wynik testu. Oczywiście wszystko zależy od kierunku podróży, jednak mówimy tu o znakomitej większości. Wykonanie testu na COVID-19 to jednak bardzo kosztowne przedsięwzięcie, co skutecznie może odstraszać podróżujących przed wybraniem się za granicę. Wiele osób decyduje się pozostać w kraju, co oczywiście odbija się na całej branży lotniczej. 

To, jak będzie wyglądać sytuacja w najbliższych miesiącach, w głównej mierze zależy od sytuacji pandemicznej, a dokładniej od otwarcia granic. Dla tych, którzy za wszelką cenę chcą wyjechać na wymarzony urlop – dobra wiadomość. Decydując się na niektóre kierunki podróży, można liczyć na wyjątkowo niskie ceny biletów. Najlepszym przykładem są tu Zanzibar, Dominikana, Macedonia czy Meksyk, które dodatkowo nie wymagają wykonania testu na COVID-19.

Na co zwrócić uwagę podczas wyjazdu za granicę w najbliższych miesiącach?

Wyjazd za granicę w czasach pandemii jest dość ryzykownym przedsięwzięciem. Nie warto się jednak zrażać, a jedynie na bieżąco śledzić aktualności. Najwięcej rzetelnych informacji można znaleźć na stronach biur podróży, które regularnie sprawdzają zmieniające się zasady dla podróżujących i udostępniają je na swoich portalach. 

Przed zakupieniem biletu lotniczego do danego państwa, koniecznie należy się dowiedzieć, czy wymagane jest okazanie testu na COVID-19, a jeśli tak, to którego. Warto pamiętać, że istnieją aż trzy możliwości sprawdzenia tego, czy zostaliśmy zarażeni – badanie genetyczne z materiału z wymazu, test antygenowy z materiału z wymazu oraz badanie krwi żylnej na obecność przeciwciał. To, co również koniecznie trzeba sprawdzić, to kwestia obowiązkowej kwarantanny, która już niejednokrotnie negatywnie zaskoczyła wielu podróżujących.

Zdjęcie główne: Skitterphoto/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*