Co można wysłać kurierem?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co można wysłać kurierem?

Artykuł sponsorowany

Przesyłki internetowe, wysyłanie paczek i przesyłek kurierem od kilku lat jest obecne w naszej codzienności. Zwłaszcza teraz, kiedy spotkania twarzą w twarz i wyjazdy są utrudnione przez epidemię koronawirusa, coraz częściej sięgamy po usługi kuriera. Ale czy na pewno wiemy, co możemy wysłać kurierem, a jakie produkty wysyłać inną drogą? Przekonaj się!  

Ubrania i tekstylia

Tekstylia i ubrania to najczęściej wysyłane przez nas przedmioty. Są one jak najbardziej dozwolone i w miarę łatwe do spakowania. Zazwyczaj niewielka ilość ubrań mieści się w paczkę lub kopertę i nie potrzebujemy nawet kartonu. Wszelkie tekstylia są raczej miękkie i bezpieczne, więc ich pakowanie nie jest ani trudne, ani skomplikowane. Warto jedynie zadbać o to, żeby ubrania w kopercie były zabezpieczone i nie uszkodziły się podczas drogi. 

Elektronika i AGD

To drugi popularny rodzaj paczek, wysyłanych kurierem. Również są dozwolone w przesyłkach kurierskich, z czego chętnie korzystamy. Najczęściej wysyłamy sprzęty uszkodzone, gdy oddajemy je do naprawy w ramach ubezpieczenia lub nadajemy sprzedane na portalach aukcyjnych przedmioty do ich nowych właścicieli. W wypadku sprzętów elektronicznych, koniecznie musisz upewnić się, że przedmiot jest odpowiednio zabezpieczony i nie ulegnie uszkodzeniu w podróży. Najlepiej sprawdzi się do tego oczywiście oryginalne opakowanie, ale jeśli zdążyłeś je wyrzucić, jeszcze nic straconego. Do zabezpieczenia sprzętu elektronicznego lub AGD nada się folia bąbelkowa, styropian i karton. Upewnij się, że przedmiot jest w pudełku całkowicie unieruchomiony i chroniony przed wstrząsami. 

Książki i zabawki 

Kolejnymi przedmiotami, które często trafiają do rąk kurierów są książki oraz zabawki. Są one oczywiście dozwolone w transporcie kurierskim i bez problemu możesz je nadać. Tu również pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu, by zabawki się nie uszkodziły, a ostre rogi książki nie przebiły opakowania. Tutaj również sprawdzi się folia bąbelkowa, która ochroni i zabezpieczy wysyłane przez Ciebie przedmioty. Zawinięte w folię książki czy zabawki włóż do grubego, sztywnego kartonu, który będzie dodatkowym zapewnieniem, że przesyłce nic się nie stanie.

Czego nie wolno wysyłać kurierem? 

W przesyłce kurierskiej nie mogą znaleźć się substancje nielegalne, na przykład narkotyki, alkohol, substancje trujące, żrące i wybuchowe. W wypadku eksplozji paczki lub uszkodzenia innych przesyłek przez wyciek żrącej substancji, nadawca niedozwolonej paczki pokrywa wszystkie koszty odszkodowania za zniszczenia. 

W przesyłce nadawanej kurierem nie powinny również, z oczywistych względów, znaleźć żywe zwierzęta i rośliny. Nadanie paczki z żywym zwierzęciem to dla niego praktycznie wyrok śmierci, jeśli nie z przegrzania lub wychłodzenia, to z głodu, pragnienia, stresu lub przez zgniecenie. Rośliny także mogą dotrzeć do nas w opłakanym stanie, a poza tym duże doniczki pełne ziemi są niezwykle ciężkie, a tym samym niebezpieczne. 

Listę innych przedmiotów niedozwolonych w poszczególnych firmach kurierskich znajdziesz na kurierovo.pl. Znajdziesz tam również odpowiedzi na najczęściej zadawane przez użytkowników pytania.

Nadanie paczki kurierem wydaje się proste i oczywiste, jednak kiedy przychodzi do pakowania przedmiotów, w naszej głowie rodzą się setki pytań. Lepiej jest poznać na nie odpowiedzi przed wysyłką, niż dowiedzieć się, że musimy zapłacić ogromne odszkodowanie lub karę za nieodpowiednią zawartość paczki. 

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*