Czy prowadzenie firmy transportowej i spedycji na terenie Niemiec to dobry pomysł?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Czy prowadzenie firmy transportowej i spedycji na terenie Niemiec  to dobry pomysł?

Przewoźnicy i spedytorzy prześcigają się na rozwiązania, które pomogą im usprawnić prowadzenie działalności. W ostatnich miesiącach odnotowuje się wzrost liczby firm transportowych i spedycyjnych na terenie Niemiec. Jakie są korzyści takiej przeprowadzki?

Kierunek na zachód

Zacznijmy od przedsiębiorstwa spedycyjnego. Pod względem formalnym trzeba spełnić takie same wymagania jak przy każdym innym rodzaju działalności usługowej. W tym przypadku nie wymaga się od przedsiębiorcy posiadania licencji transportowej. Poprzez zarejestrowanie firmy spedycyjnej w Niemczech, własciciel zyskuje przede wszystkim wyższe stawki. Firmy spoza kraju często mają utrudnione zadanie i jest im trudniej wynegocjować podobne wynagrodzenie.

Zaś jeśli chodzi o firmę transportową – za otworzeniem takie działalności na terenie Niemiec przemawia fakt braku ograniczeń kabotażowych. Powodem tego stanu rzeczy jest fakt, że zapotrzebowanie rynku niemieckiego na transport przewyższa możliwości tamtejszego sektora transportowego. Pokłosiem takiego stanu rzeczy są m.in. spore opóźnienia.

To właśnie tutaj znajdzie się miejsce dla obcokrajowców, którzy zdołają wypełnić rynkową czarną dziurę.

Ograniczenia kabotażowe, które obowiązują przyjezdnych kierowców często są powodem coraz większej ilości zakładanych przedsiębiorstw w tym sektorze przez przyjezdnych.

Jak widzicie, obecna sytuacja w sektorze transportowym stwarza idealne warunki do rozrostu zarówno przedsiębiorstwa spedycyjnego jak i transportowego.

(fot. pexels.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*