Jaka powinna być przestrzeń magazynowa?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jaka powinna być przestrzeń magazynowa?

Artykuł sponsorowany

Świetna organizacja przestrzeni magazynowej usprawnia procesy logistyczne, odpowiednie przechowywanie i wydawanie towaru. Przeczytaj, co jest ważne dla efektywnego funkcjonowania magazynu. 

Lokalizacja magazynu 

Położenie działki budowlanej ma duże znaczenie dla systemu dystrybucji oraz kosztów infrastruktury. Przy wyborze lokalizacji magazynu należy uwzględnić m.in: jego efektywną obsługę, ilość i cechy produktów, które będą magazynowane, zdolności produkcyjne firmy czy koszty transportu oraz przeładunku. Jeśli interesuje Cię zakup nieruchomości gotowych lub w modelu forward funding, czy budowa nieruchomości z podziałem kosztów i zysków po ukończeniu, koniecznie sprawdź oferty dostępne na stronie: https://panattonieurope.com.

Maksymalna funkcjonalność i bezpieczeństwo przy pracy

Miejsce składowania towarów powinno być dobrze zorganizowane dla bezpieczeństwa pracowników oraz ułatwienia obsługi procesów logistycznych. Przede wszystkim rodzaj, powierzchnia magazynu oraz wyposażenie powinno zostać dopasowane do prowadzonej działalności i specyfiki towarów. Warto szczegółowo rozplanować rozmieszczenie składowanego towaru, aby możliwe było sprawne funkcjonowanie magazynu. Pomieszczenie, które spełnia odpowiednie warunki, należy wyposażyć w dopasowane na wysokość regały, aby w pełni wykorzystać przestrzeń magazynową.

Wyposażenie przestrzeni magazynowej

Głównym elementem wyposażenia przestrzeni magazynowej są najczęściej regały magazynowe i paletowe, regały wspornikowe, wjezdne oraz antresole. Wybór dokładnych rodzajów i wymiarów mebli jest zależny od wielkości i wysokości pomieszczenia oraz od rodzaju przechowywanych w magazynie materiałów. Warto inwestować w wyposażenie wyprodukowane w oparciu o materiały wysokiej jakości, które gwarantuje długą eksploatację oraz niezawodność. Poza regałami przydatne są także przezroczyste pojemniki plastikowe oraz kartony, które ułatwiają organizację tzw. drobnicy i pozwalają zachować większą kontrolę nad ilością asortymentu.

Monitoring 

Aby zwiększyć bezpieczeństwo na terenie i wokół budynków przemysłowych, warto rozważyć inwestycję w system monitoringu. To dobry sposób na skuteczne zabezpieczenie zawartości magazynu przed niepożądanymi gości i w razie wypadków losowych. System monitoringu magazynu umożliwia także nadzorowanie procesu rozładunku i załadunku towaru. Dzięki archiwizacji obrazu z kamer, możliwe jest skontrolowanie ewentualnych niejasności w przypadku rozbieżności między stanem magazynowym a pozycjami na fakturze.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*