Kolejne towary mogą wjechać do Rosji. Są jednak warunki

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Kolejne towary mogą wjechać do Rosji. Są jednak warunki

Od wielu lat Rosja nakładała na kolejne europejskie towary różnego rodzaju embarga, blokując tym razem tranzyt tych dóbr. 15 lipca zasady przewożenia ładunków objętych embargo zostały jednak złagodzone i tym samym mogą one wjechać, pod pewnymi warunkami, na teren Federacji Rosyjskiej. Jakie to są warunki?

Podstawowy warunek przewozu towarów objętych embargiem to nałożenie na nie plomb nawigacyjnych. Rosjanie uruchomili teraz system śledzenia takich tranzytów, co oznacza, że te mogą legalnie wjechać na teren państwa. Pozwolenia dotyczą wyłącznie transportu drogowego i kolejowego.

Towar koniecznie trzeba zarejestrować na stronie crcp.ru. Następnie konieczne jest zamontowanie plomb na jednym z wewnętrznych przejść granicznych w Rosji. Pamiętajmy, że informacja ta nie dotyczy Obwodu Kaliningradzkiego, a tylko państwa kontynentalnego.

Ostatni warunek to punkt docelowy towaru. Rosja zezwala wyłącznie na warunkowy przewóz towaru objętego embargiem, którego trasa kończy się w innym państwie. To oznacza, że nie można dostarczać zakazanych dóbr na terenie samej Federacji Rosyjskiej.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*