Nowe czy używane regały magazynowe? Doradzamy!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Nowe czy używane regały magazynowe? Doradzamy!

Planując budowę magazynu lub jego remont z pewnością pochylałeś się nad sprawą regałów magazynowych. Najczęściej pada pytanie: nowy czy jednak używany? Podpowiadamy, które rozwiązanie jest lepsze i w jakich przypadkach!

Już na wstępie podpowiemy Ci, że wybór między nowym i używanym produktem zależy od wielu czynników. W niektórych sytuacjach lepiej kupić produkt z drugiej ręki, a w innych postawić na nowy, dopasowany do naszych potrzeb.

Kiedy regały używane?

Wybór regałów z drugiej ręki jest dobry w kilku przypadkach. Po pierwsze, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem jeżeli masz ograniczone fundusze i dopiero zaczynasz przygodę z magazynem. Zakup używanych mebli magazynowych będzie też korzystny, jeżeli sprzedawca mieszka blisko, a najlepiej oferuje demontaż i transport regałów do Twojego magazynu.

Kiedy lepiej unikać takiego rozwiązania? Jeżeli masz bardzo duży magazyn, o nietypowych kształtach. Wtedy najlepiej samemu dobrać wymiary mebli. Nie opłaca się też brać używanych półek, gdy sprzedawca jest oddalony od Twojego magazynu i będziesz miał problem z transportem.

Regał nowy to dobre rozwiązanie

Jeżeli natomiast masz większy budżet, chcesz rozwijać magazyn i masz zamiar wykorzystać każdą przestrzeń – postaw na nowe produkty. W ten sposób możesz przymocować regały nawet w najbardziej skomplikowanych miejscach. To zwiększa powierzchnię użytkową magazynu i sprawia, że masz możliwość rozwoju. Samemu określisz też nośność (dobre dla ciężkich ładunków, które będą zajmowały miejsce na regałach).

Nowych magazynów nie radzimy kupować, gdy masz na oku inne inwestycje (np. lepiej kupić lepszy wózek widłowy niż drogi regał), dopiero zaczynasz przygodę z magazynem lub znalazłeś używany regał w naprawdę dobrym stanie, w pobliżu lokalizacji Twojego magazynu.

Którą opcję wybierzesz?

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*