Od 28 lipca obowiązuje zmieniona organizacja ruchu na DK nr 7. Ograniczenie do 30 km/h!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Od 28 lipca obowiązuje zmieniona organizacja ruchu na DK nr 7. Ograniczenie do 30 km/h!

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja, zamieszanie komunikacyjne wynika z potrzeby dowiązania budowanego układu komunikacyjnego drogi ekspresowej S7 do istniejącego przebiegu DK7. Chodzi o rejon węzła Widoma S7 przy rondzie północnym od strony Kielc.

Roboty drogowe odbędą się przy zajęciu połowy jezdni z powodu braku wystarczającej szerokości istniejącej drogi i w okolicznościach wprowadzenia wahadłowego ruchu lub sygnalizacji świetlnej w godzinach nocnych.

Ręczne kierowanie ruchem jest wymagane z racji niezwykle wysokiego natężenia ruchu na wspomnianym odcinku drogi. Dodatkowo, zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Zakres prac drogowych będzie obejmował między innymi budowę nowej nawierzchni dostosowanej do wymaganych parametrów wraz z ukształtowaniem docelowego kształtu korpusu korony drogi.

W środę, 28 lipca organizacja ruchu będzie wyglądała w następujący sposób:

– od godz. 7:30 do godz. 14:00 : Etap 1b – ruch wahadłowy z ręcznym kierowaniem ruchu – rondo północne-zajęta lewa strona jezdni
– od godz. 14:00 do godz. 20:00 : Etap 1a – ruch wahadłowy z ręcznym kierowaniem ruchu – rondo północne- zajęta prawa strona jezdni

(Fot. GDDKiA)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*