Ogromny, niezgłoszony transport zatrzymany przez KAS. Łącznie przewożono 18 ton!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Ogromny, niezgłoszony transport zatrzymany przez KAS. Łącznie przewożono 18 ton!

W System Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT) trzeba wpisywać transport wszystkich newralgicznych i niebezpiecznych (wrażliwych) towarów, takich jak benzyna czy oleje. Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała ostatnio transport 18 ton olejów smarnych, które nie widniały w ewidencji systemu.

SENT ma zabezpieczać przed nielegalnym przemytem, odpowiednim zabezpieczeniem niebezpiecznych ładunków i uciekaniem na szarą strefę. Nielegalny transport jechał na Litwę, a kierowca przewoził 18 ton oleju w plastikowych wiadrach. Taki nienadzorowany przewóz jest niezgodny z prawem, a ukarany został zarówno prowadzący TIRa, jak i właściciel firmy przewozowej.

Kierujący dostał łącznie 7,5 tysiąca złotych mandatu. Właściciel firmy może zostać ukarany karą administracyjną w wysokości 20 000 złotych, ale decyzja o niej zapadnie w późniejszym trybie.

 Towary, których transport musi być zgłoszony w systemie SENT to w szczególności paliwa silnikowe, biodiesel, oleje smarowe, alkohole skażone, oleje roślinne, rozpuszczalniki oraz susz tytoniowy. Za brak zgłoszenia lub nieprawidłowe zgłoszenie w systemie SENT, przewoźnikowi grozi kara pieniężna, a kierowcy mandat.

informują urzędnicy z Krajowej Administracji Skarbowej
Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*