Olej 5W30 – uniwersalny preparat o niezwykłej popularności

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Olej 5W30 – uniwersalny preparat o niezwykłej popularności

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Oleje silnikowe 5W30 posiadają klasę lepkości dostosowaną idealnie do naszego klimatu, dzięki czemu są najczęściej wybieranym preparatem przez kierowców. Ich właściwości sprawiają, że mogą być używane w przeróżnych silnikach, co dodatkowo przyczynia się do jego popularności. Jakie dokładnie posiada cechu i kiedy można go stosować? Poniżej dowiesz się wszystkiego o oleju 5W30 i przekonasz się gdzie najlepiej kupić odpowiedni preparat.

Cechy oleju silnikowego 5W30

Oleje 5W30 to niezwykle uniwersalne preparaty, które mogą być stosowane w polskich warunkach klimatycznych jako oleje całosezonowe. Oznacza to, że sprawdzą się one zarówno w zimie podczas temperatur spadających poniżej zera, jak i w gorące letnie dni, zapewniając silnikowi odpowiednie warunki. Charakteryzują się niezłymi właściwościami smarnymi i naprawdę solidną trwałością. Możemy podzielić je ze względu na ich bazę na syntetyczne i półsyntetyczne. 

Jakie dokładnie parametry posiada olej 5W30? Zachowuje swoją prawidłową lepkość nawet w przypadku mrozów się gających -30 stopni Celsjusza. Natomiast jeśli temperatura spadnie do -35 stopni Celsjusza, dalej będzie posiadał bardzo dobrą płynność i nie będzie problemu z przedostawaniem się przez kanaliki, a co za tym idzie z odpaleniem auta. Lepkość kinetyczna określana jest w granicach 9.3-12.5 mm2/s, natomiast lepkość dynamiczna na poziomie 2.9 mPa-s. 

Bardzo dobra pompowalność tego typu oleju pozwala skutecznie wyczyścić najważniejsze elementy silnika, zapewniając mu także odpowiednie chłodzenie. W silnikach, które dopuszczają olej o takiej gęstości, zapewni odpowiednie smarowanie w każdym jego zakamarku, zabezpieczając przed zużyciem spowodowanym ocieraniem się dwóch metalowych powierzchni. Zniwelowanie tarcia jest kluczową rolą oleju, ponieważ pozwala na bezawaryjną pracę wszystkich komponentów silnika.

Poznaj pełną ofertę sklepu Dbamtomam

Olej 5W30 to tylko jeden z preparatów, jakie znajdziesz w naszym sklepie – posiadamy naprawdę szeroką ofertę, z której każdy wybierze coś dla siebie. Od bardzo popularnych mieszanek takich jak 10W40 po bardziej wyspecjalizowane i przeznaczone dla konkretnych pojazdów oleje 0W20.
Poza tym znajdziesz u nas wszystko inne, co potrzebne jest do prawidłowej pielęgnacji samochodu – filtry, różnego rodzaju chemia czyszcząca czy dodatki do paliwa. Poświęć chwilę czasu, wybierz odpowiednie produkty, i przywróć swojemu pojazdowi doskonałą kondycję. Posiadamy wyłącznie środki najlepszych marek wysoko oceniane przez kierowców i mechaników. Zapraszamy – https://dbamtomam.pl/.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*