Pierwszy motocykl – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Pierwszy motocykl – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Artykuł sponsorowany

Zrobiłeś kurs na prawo jazdy, zdałeś wszystkie potrzebne i przychodzi czas na najważniejszy etap – zakup motocykla. Jednak jak wybrać swoją pierwszą maszynę? Podpowiadamy, na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę.

Motocykl to marzenie wielu z nas. Jednak wybór tego pierwszego może okazać się niemałym wyzwaniem. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę, kupując swój pierwszy jednoślad.

Masa motocykla

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, wybierając swój pierwszy motocykl, jest z pewnością jego masa. Jeśli jesteś początkującym motocyklistą, to o wiele lepszym rozwiązaniem będzie lekki model, nad którym łatwiej jest zapanować. Ponadto, w razie konieczności podparcia się nogą, nie będziesz mieć problemu z utrzymaniem równowagi. Również zachowanie balansu ciała będzie znacznie prostsze na lekkiej maszynie. Jest to więc dużo bezpieczniejsza opcja na początek przygody z jednośladami.

Jeśli szukasz odpowiedniego motocyklu na początek, koniecznie sprawdź stronę https://promotocykle.pl/motocykle-romet.

Pojemność silnika

Bardzo ważna jest także pojemność silnika motocykla. To w końcu od niej zależy, jakie prawo jazdy będzie Ci potrzebne. Najpopularniejszym rozwiązaniem dla początkujących motocyklistów są z pewnością tak zwane 250-tki. Jest to bowiem optymalna opcja. Z biegiem czasu oraz zdobyciem doświadczenia będziesz mógł przesiąść się na maszyny o większej pojemności, a co za tym idzie znacznie szybsze. Pojemność silnika jest jednak bardzo osobistą preferencją, warto jednak pamiętać, że nawet mimo sporego doświadczenia, jednoślady o większej pojemności należy użytkować z rozsądkiem.

Nowy, a może używany?

Osoby szukające pierwszego motocyklu często zadają sobie pytanie: kupić nowy motocykl, czy używany? Nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a oba rozwiązania mają swoje plusy. Warto jednak pamiętać, że jeśli zdecydujesz się na zakup używanego pojazdu, koniecznie zweryfikuj dokładnie sprzedającego oraz zadbaj o wykonanie przeglądu. Pozwoli to na dokładne sprawdzenie stanu technicznego motocykla oraz wykrycie ewentualnych usterek.

Do swojego kupionego motocykla, zarówno nowego, jak i używanego, warto także kupić opony motocyklowe, które znajdziesz na stronie https://skyseba.pl/opony-motocyklowe.

Dodatkowe udogodnienia

Wybierając motocykl, warto także zastanowić się, czy potrzebujesz dodatkowych udogodnień oraz jeśli tak, to jakich? Nie lada ułatwieniem są z pewnością systemy elektroniczne, takie jak kontrola trakcji, ABS czy system ustawień map zapłonu, które umożliwiają bezpieczne, awaryjne hamowanie. Przydatnym dodatkiem są także elektroniczne kluczyki, zintegrowana nawigacja satelitarna czy też intercom i zestaw stereo. 

Akcesoria motocyklowe

Nie zapomnij także, aby w swoim budżecie uwzględnić także konieczne akcesoria motocyklowe. Najważniejszy będzie oczywiście kask. Jest on jedyną częścią ubioru motocyklisty, której wymaga od Ciebie prawo. Istnieje kilka rodzajów kasków, wśród których podstawowe to integralne (zamknięte), szczękowe lub otwarte. Dla początkujących adeptów jazdy motocyklem zdecydowanie polecamy pierwsze dwa, które chronią całą twarz i głowę. Zaopatrz się także w dobrej jakości odzież motocyklową, która ochroni Twoje ciało podczas ewentualnej wywrotki. Ważnym elementem stroju motocyklisty, który przyda się już na samym początku przygody z motocyklem, są także rękawice.

Zdjecie główne: lucas Favre/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*