Mandatowy rekordzista: 85 tysięcy złotych kary. Dwa niewymiarowe zestawy wysłane bez pilota i w czasie zakazu

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Mandatowy rekordzista: 85 tysięcy złotych kary. Dwa niewymiarowe zestawy wysłane bez pilota i w czasie zakazu

Kto nie ryzykuje, ten… nie płaci wysokich kar. Ryzykantem okazał się być niederlandzki przewoźnik, który pomylił odwagę z odważnikiem wysyłając w norweską trasę dwa ponadnormatywne zestawy, mające do 3,81 metra szerokości.

Dwa zestawy marki Volvo, wyposażone w specjalistyczne naczepy, przewoziły kruszarki na trasie z Begen do Niderlandów. Choć firma transportowa zdobyła zezwolenie pozwalające na przejazd do portu w okolicach Oslo, to po zaledwie kilku kilometrach ciężarówki otrzymały zakaz dalszej jazdy.

Kontrola to dosyć częste zjawisko w Norwegii. Zwłaszcza wtedy, kiedy obowiązuje zakaz wykonywania transportu ponadnormatywnego. Gdy służby kontrolne prześwietliły papiery, okazało się, że nie tylko zabrakło obowiązkowego pilotażu, ale również przekroczono dopuszczalną szerokość.

Przewoźnik zapamięta tę nauczkę. Łączna grzywna przewidziana dla niderlandzkiej filmy transportowej wyniesie aż 86 tysięcy złotych. Jakby tego było mało, służby dołożyły także zakaz dalszej jazdy do czasu uzyskania zezwolenia i pilotażu.

(Fot. By Hans A. Rosbach – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3319380)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*