Przesyłka za granicę – o czym pamiętać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Przesyłka za granicę – o czym pamiętać?

Artykuł sponsorowany

W XXI wieku świat jest świetnie skomunikowany. Informacje docierają z jednego kontynentu na drugi w ciągu kilku sekund, a Ty możesz nie tylko śledzić życie ludzi po drugiej stronie globu, ale również zamawiać produkowane w innych krajach przedmioty. Wiele osób emigruje za pracą, a z czasem zakłada rodziny i domy w innych państwach. Oni również zamawiają produkty pochodzące z ich rodzinnych stron – a jeśli to Ty masz je wysłać, warto wiedzieć o kilku rzeczach.

Czego nie wolno wysyłać za granicę?

Regulacje prawne dotyczące posiadania niektórych przedmiotów (na przykład broni) lub substancji (na przykład określonych leków) mogą różnić się w poszczególnych państwach. Istnieje jednak dość jasny konsensus, który określa, jakie materiały i rzeczy nie mogą być wysyłane w paczkach przekraczających granicę. Na „czarnej liście” znajdują się materiały wybuchowe i broń, alkohol, żywe zwierzęta i rośliny, futra ze zwierząt, papiery wartościowe, kość słoniowa oraz pieniądze. Pamiętaj jednak, że to, że produktu, który chcesz wysłać, nie ma na tej liście, nie oznacza jeszcze, że możesz nadać przesyłkę. Zanim wyślesz paczkę uważnie przeczytaj regulamin firmy kurierskiej, z której usług zamierzasz skorzystać, ponieważ to Ty masz obowiązek znać prawo i go przestrzegać. Informacje na temat wysyłania przesyłek do poszczególnych krajów Unii Europejskiej możesz znaleźć pod hasłem kurier do niemiec – globkurier.pl.

Jak przygotować paczkę do wysyłki za granicę?

Aby Twoja przesyłka dotarła bezpiecznie do miejsca docelowego, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie znajdujących się w niej produktów, dopełnienie formalności (szczególnie tych związanych z przepisami celnymi) oraz, przede wszystkim, poprawne opisanie i zaadresowanie przesyłki. Jak to zrobić? Aby paczka do anglii – globkurier.pl lub innego kraju dotarła bezpiecznie do rąk własnych adresata, zadbaj o poprawne zapisanie adresu. Powinny znaleźć się w nim nazwa odbiorcy, nazwa ulicy, numer mieszkania lub domu, nazwa miasta, obszar lub stan, kod pocztowy oraz nazwa kraju. Zadbaj również o umieszczenie swojego dokładnego adresu – ponieważ w razie jakichkolwiekproblemów paczka powinna zostać zwrócona do nadawcy, czyli do Ciebie. Dla ułatwienia i zminimalizowania szans na pomyłkę, wydrukuj etykietę z danymi i przyklej ją na paczkę w taki sposób, by nie odpadła podczas podróży lub wypisz dane adresowe drukowanymi literami. 

Ile kosztuje przesyłka za granicę?

Przesyłki za granicę potrafią być naprawdę obciążające dla domowego budżetu, dlatego warto korzystać ze stron takich jak paczki do holandii – globkurier.pl, na których możesz znaleźć konkurencyjne ceny usług kurierskich. Aby wysłać paczkę za granicę przy pomocy globkurier.pl, musz po prostu wypełnić formularz, w którym konieczne do podania będą wymiary paczki, miejsce odbioru oraz adres docelowy. Jeżeli zależy Ci na wysłaniu paczki określonego dnia, również możesz uwzględnić to podczas precyzowania danych.

Fot.: Liza Summer/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*