Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych uważa kontrole ITD za zbyt wybiórcze?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych uważa kontrole ITD za zbyt wybiórcze?

Przedstawiciele bydgoskich przewodników apelują, by częstotliwość kontroli Inspektoratu została zwiększona także poza większymi miastami. To pokłosie tego, że w ciągu ostatnich dni rozgłosu nabrała kontrola kujawsko-pomorskiego ITD, który przeprowadzał kontrole techniczne autobusów na liniach podmiejskich i międzymiastowych.

Wygląda na to, że więksi przewoźnicy boją się o własną skórę. We wtorek 20 kwietnia kontroli zostało poddanych 51 pojazdów. W skutek złego stanu technicznego zatrzymano aż 13 dowodów rejestracyjnych. Co więcej, w czterech przypadkach stwierdzono niebezpieczne usterki techniczne, które prosiły się o wszczęcie postępowania administracyjnego.

przekazał Krystian Wiśniewski ze Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych

W skontrolowanym autobusie dziś zostaje wymieniona szyba. Podstawiony został pojazd zastępczy. W przypadku drugiej usterki, wycieku płynów, potrzebna jest większa naprawa. Musiała to być usterka, która wynikła w ciągu ostatnich kilku dni. Chcielibyśmy zmotywować Inspekcję Transportu Drogowego do kontroli nie tylko dużych przewoźników, również do kontroli w powiecie radziejowskim, mogileńskim, gdzie często sąobusy, które pozostawiają wiele do życzenia

(Fot. Pixabay)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*