Ustawa offshore. Equinor i Polenergia prowadzą rozmowy w sprawie krajowego łańcucha dostaw

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Ustawa offshore. Equinor i Polenergia prowadzą rozmowy w sprawie krajowego łańcucha dostaw

Firmy zorganizowały warsztaty dla ogniw łańcucha dostaw dotyczącego pierwszych polskich farm wiatrowych na Bałtyku. W spotkaniach wzięło udział aż 95 przedsiębiorców.

Niestety, z przyczyn epidemiologicznych warsztaty musiały odbyć się w trybie zdalnym, jednak nie przeszkodziło to w budowaniu dobrych relacji biznesowych i prowadzeniu dialogu między ogniwami łańcucha dostaw.

Equinor i Polenergia planują dalszy rozwój i osiągnięcie etapu gotowości do budowy MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III o łącznej mocy 1 440 MW do 2023 roku. Jednakże, jak przyznają obie spółki – warunkiem koniecznym jest jak najszybsze przyjęcie i wejście w życie na początku 2021 roku stosownej ustawy, która ustanowi właściwe ramy i dostarczy odpowiedniego wsparcia finansowego do dalszego rozwoju projektów morskich farm wiatrowych.

(By Photo by Kim Hansen. Postprocessing (crop, rotation, color adjustment, dust spot removal and noise reduction) by Richard Bartz and Kim Hansen. – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7185913)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*