Volkswagen wykonał kolejny krok w stronę logistyki niskoemisyjnej zasilanej gazem LNG

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Volkswagen wykonał kolejny krok w stronę logistyki niskoemisyjnej zasilanej gazem LNG

Jak informuje niemiecki koncern, już pod koniec 2023 roku cztery statki zasilane gazem LNG zastąpią jednostki Volkswagena z silnikiem Diesla. Według wstępnych zapowiedzi, emisja dwutlenku węgla zmniejszy się nawet o 25%.

Volkswagen jest pierwszym producentem samochodów, który korzysta z niskoemisyjnej logistyki zasilaną gazem LNG w celach transportu większości nowych samochodów. Po udanym „wodowaniu” pierwszych dwóch transportowców na LNG, Grupa Volkswagen zdecydowała się zamówić cztery kolejne statki z silnikami napędzanymi gazem. Nowe statki trafią na usługi giganta motoryzacyjnego jeszcze w 2023 roku. Już wkrótce sześć z dziewięciu frachtowców będzie zasilanych LNG.

Niemiecki koncern był jednym z pierwszych producentów samochodów, którzy przystąpił do realizacji celów Porozumienia Paryskiego. Grupa Volkswagen ma wyjątkowo ambitne plany w tym zakresie. Dlatego też zobowiązała się do rozwoju elektromobilności, zrównoważonej produkcji i korzystania z samochodów elektrycznych.

Jak informuje Volkswagen, pierwszym krokiem jest redukcja emisji dwutlenku węgla, a następnym maksymalne ograniczenie. Niemniej, nieuniknione emisje są kompensowane przez udział w projektach na rzecz ochrony klimatu.

(Fot. materiały prasowe Grupa Volkswagen)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*