Zachodniopomorskie: pogłębienie toru podejściowego portu w Świnoujściu

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Zachodniopomorskie: pogłębienie toru podejściowego portu w Świnoujściu

Jak podkreślił premier Mateusz Morwaiecki podczas wizyty w szczecińskim porcie, zbudowanie głębokowodnego portu kontenerowego oraz pogłębienie portu wodnego to niesłychana okazja dla Szczecina i Świnoujścia. To kolejny krok w stronę transformacji w technologiczno-energetyczny hub tej części Polski.

Nie są to puste słowa – wskazują na to realizowane od pięciu lat inwestycje, które zostaną dopełnione przez kolejne strategiczne projekty z rządowymi gwarancjami w obszarze gospodarki wodnej i usług portowych.

Podczas spotkania, szef polskiego rządu wskazał na logiczne i spójne działania na Pomorzu Zachodnim. Największą uwagę zwrócił jednak na inwestycję infrastrukturalne w obszarze gospodarki morskiej. Ważnym elementem tej gałęzi gospodarki jest rozbudowa terminalu gazowego LNG, który staje się głównym miejscem dostawy gazu do Polski.

W końcu, wskazano na potrzebę pogłębienia toru wodnego od strony morza do głębokości 17 i poszerzenia do 500 metrów. Wszystko po to, by statki oraz kontenerowce mogły się mijać. Według oficjalnych informacji, zakończono już prace analityczne i wszystko jest na dobrej drodze, by zrealizować tę inwestycję.

(Fot. materiały prasowe Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*