Co oferują firmy transportowe?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Co oferują firmy transportowe?

Artykuł sponsorowany

Branża TSL jest jedną z ważniejszych gałęzi gospodarki. To dzięki niej możliwe jest przewożenie i dostarczanie produktów i towarów. Co konkretnie oferują firmy transportowe oraz czym różni się transport, logistyka i spedycja? Podpowiadamy!

T jak transport

Transport, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się przede wszystkim przewozem towarów. To właśnie transport odpowiedzialny jest za flotę oraz kierowców. Usługi firm transportowych obejmują zazwyczaj przewóz konkretnych towarów z punktu A do punktu B, a często także załadunek oraz rozładunek. Działalność wielu firm transportowych obejmuje również przeprowadzki Poznań jest miastem, w którym znajdziesz sprawdzone firmy przeprowadzkowe.  Ponadto do transportu możemy zaliczyć również przewóz osób. Oznacza to, że do usług firm transportowych zajmujących się transportem osób możemy włączyć między innymi miejskie środki transportu, czy też transport o nieco dalszym zasięgu, na przykład transport do Anglii.

S jak spedycja

Nieco inaczej wygląda praca firmy zajmującej się spedycją. Spedycja zajmuje się bowiem organizacją samego transportu. Do usług firmy spedycyjnej możemy zazwyczaj zaliczyć wybór odpowiedniego środka transportu, monitoring transportu, doradztwo w zakresie transportu towarów, przygotowanie niezbędnej dokumentacji, a często także ubezpieczenie i magazynowanie towarów, które mają być przewiezione. Można powiedzieć, że spedycja jest praktyczną częścią planowania przewodu towarów.

L jak logistyka

Podobne, chociaż nieco inne zadania spełniają firmy logistyczne. One również zajmują się organizacją transportu, jednak bardziej od strony planowania. Logistyk odpowiedzialny jest bowiem za zaplanowanie czasu przejazdu, odpowiedniej trasę oraz uzupełnia działania spedycyjne. Oznacza to więc, że logistyk ma za zadanie skutecznie zarządzać przepływem surowców i materiałów oraz koordynować łańcuch dostaw tak, aby produkt został sprawnie przetransportowany od dostawcy do odbiorcy końcowego

Pamiętaj jednak, że do w pełni profesjonalnego i bezpiecznego przewozu towarów będziesz potrzebować każdego z tych trzech filarów TSL. Decydując się wsparcie firmy transportowej, spedycyjnej i logistycznej możesz mieć pewność, że wszystkie Twoje towary dotrą do klientów na czas.

Zdjęcie główne: pexels.com/Craig Adderley

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*