Cztery ciężarówki o nieprzepisowych zbiornikach zatrzymane przez Inspektorat Transportu Drogowego

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Cztery ciężarówki o nieprzepisowych zbiornikach zatrzymane przez Inspektorat Transportu Drogowego

Cztery ciężarówki zarejestrowane na wschodnią firmę przyjechały do Polski bez ładunku. Według planu, towar powinien był być załadowany na terenie naszego kraju i przewieziony na Zachód korzystając z niewymiarowych, nielegalnych zbiorników wypełnionych tańszym paliwem.

Kontrola miała miejsce 10 marca w okolicach dawnego przejścia granicznego w Budzisku. Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku skontrolowali cztery ciężarówki należące do rosyjsko-litewskiego przedsiębiorstwa.

Dzięki dokładnym oględzinom, inspektorzy stwierdzili, że wszystkie zestawy posiadały zbiorniki paliwowe o pojemności znacznie przekraczającej dozwolone umową ADR normy. Korzystając z baków przepełnionych paliwem spoza granic UE, ciężarówki miały wykonywać przewozy z Polski do innych krajów Unii Europejskiej.

Jak informuje Inspektorat Transportu Drogowego, „przewoźnicy uiścili kaucje na poczet przewidywanych kar pieniężnych w wysokości 2000zł za każdą ciężarówkę. Czterech kierowców zostało ukaranych grzywnami w wysokości po 1000zł”.

(Fot. ITD)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*