Elektryczne wózki widłowe – jakie modele wybrać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Elektryczne wózki widłowe – jakie modele wybrać?

Szukasz wózka widłowego elektrycznego? Zastanawiasz się, jak go wybrać i na co zwrócić uwagę? Chcesz wiedzieć, czy są modele lepsze od spalinowych i czym różnią się od siebie te dwa typy pojazdów transportu miejscowego? Jeśli tak, to koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i przekonaj się, jak wybrać najlepszy model i na jakie marki najlepiej zwracać uwagę. Dzięki temu wybierzesz pojazd transportowy najwyższej jakości, który będzie służyć przez długie lata.

Wózek widłowy spalinowy czy wózek widłowy elektryczny?

Zdaniem wielu przedsiębiorców wózki widłowe spalinowe mają przewagę nad wózkami widłowymi elektrycznymi. Mają lepsze parametry i większą wytrzymałość na ciężary. Tak mogło być jeszcze kilka lat temu, jednak obecnie to te drugie modele cieszą się większą popularnością i parametrami nie odbiegają od klasycznych spalinowych pojazdów. Dodatkowo warto wiedzieć, że modele spalinowe nie są ekologiczne i nie można ich stosować w zamkniętych przestrzeniach. Za to wózki elektryczne są ekologiczne i nie emitują szkodliwych związków do atmosfery, dzięki czemu można z nich korzystać nie tylko na otwartej przestrzeni, ale również w pomieszczeniach zamkniętych. 

Poza tym wózki spalinowe są głośne, a modele elektryczne charakteryzują się cichą pracą. Warto również wiedzieć, że są oszczędne. Niektóre modele, które obecnie dostępne są na rynku, mogą pracować przez kilkanaście godzin na jednym ładowaniu, a naładowanie baterii trwa jedynie kilka godzin. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na ich kupienie. Zanim jednak i Ty zdecydujesz się na taką zmianę, koniecznie przekonaj się, na co należy zwrócić uwagę, a także jacy producenci cieszą się największym uznaniem.

Czym się kierować przy wyborze wózka widłowego elektrycznego?

Istnieje kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę. Po pierwsze nie można zapominać o wydajności i wytrzymałości maszyny. Najlepszy wózek widłowy elektryczny powinien mieć wytrzymałą baterię, musi być stworzony z wysokiej jakości komponentów, a co więcej wytrzymałych materiałów. Warto również wiedzieć, czym różnią się modele, które można znaleźć na rynku.

  • Poziomem udźwigu – im większy, tym lepszy.
  • Maksymalną wysokością podnoszenia – w tym przypadku wyższa wartość również jest lepsza.
  • Prędkością jazdy – zaleca się wybierać te, które mogą poruszać się z odpowiednią prędkością nawet pod obciążeniem.
  • Wagą i rozmiarami – wszystko zależy od upodobań przedsiębiorcy. W niektórych firmach potrzebne są wąskie wózki widłowe, u innych najlepiej będą się sprawdzać nieco szersze.
  • Wyposażenie – im więcej udogodnień mają tym lepiej, zwłaszcza dla osób zajmujących się transportem.

Jakie wózki widłowe elektryczne są najlepsze?

Kolejnym szczegółem, na który warto zwrócić uwagę, jest oczywiście marka. Najlepiej zdecydować się na pojazdy do transportu miejscowego, które pochodzą od znanych i cenionych producentów. Dzięki temu można mieć pewność, że są to wózki widłowe wysokiej jakości, wykonane z najwyższą starannością i przy zastosowaniu nowoczesnej technologii. Zdaniem ekspertów najwyższą popularnością cieszą się elektryczne wózki widłowe pochodzące od marki:

  • Casab – jedne z najwytrwalszych stworzone z pomocą nowoczesnej technologii.
  • Toyota – popularne i uwielbiane przez przedsiębiorców z całego świata.
  • Manitou – wyróżniające się wieloma dodatkowymi funkcjami, dzięki czemu zapewniają duży komfort podczas wykonywania obowiązków zawodowych.

Wózek widłowy elektryczny nowy, czy używany?

Warto również rozważyć możliwość kupna używanego wózka widłowego elektrycznego. Ceny, jakie czekają na rynku na przedsiębiorców, mogą powalać na kolana, bo jest to naprawdę spory wydatek. Każdy bez trudu jest w stanie wybrać do swojej firmy używany wózek widłowy elektryczny, który jest w dobrym stanie technicznym, a co więcej jest dostępny w cenie o pięćdziesiąt procent mniejszej od tej rynkowej.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*