Elektryfikacja. KGHM idzie z duchem czasu

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Elektryfikacja. KGHM idzie z duchem czasu

Po decyzjach o uruchomieniu nowoczesnych, ultraszybkich stacji ładowania elektryków, spółka poinformowała o zakupie dwóch elektrycznych wózków widłowych.

Oprócz stacji ładowania przy siedzibie KGHM w Lubinie, spółka wprowadziła trzy nowe – przy Hucie Miedzi Głogów, Hucie Miedzi Legnica i przy Zakładach Górniczych Lubin. Jak się okazuje, ładowarki są ogólnodostępne i oznakowane miejscami postojowymi wyłącznie dla samochodów elektrycznych.

Jak ogłosiło KGHM w oficjalnym komunikacie – kolejnym „zielonym” elementem działalności w GK KGHM są elektryczne wózki widłowe przeznaczone do obsługi ciągu technologicznego w Hucie Miedzi Cedynia. Dwa pojazdy będą wykorzystane przy linii ciągłego topnienia, odlewania i walcowania miedzi. To oznacza, że proces produkcji w hucie polegający na załadunku pieca katodami będzie realizowany w 100 proc. wózkami z napędem elektrycznym. Wstępnie wyliczono, że oszczędność wynikająca z pracy takiego pojazdu w porównaniu do spalinowego wynosi ok. 40 tys. zł rocznie.

(Fot. KGHM)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*