Jak dbać o flotę w wypożyczalni?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak dbać o flotę w wypożyczalni?

Artykuł sponsorowany

Jesteś właścicielem wypożyczalni samochodów lub zarządzasz flotą aut służbowych? Dowiedz się, jak zadbać o samochody, aby zapobiegać usterkom oraz nadmiernemu zużyciu aut. 

Wypożyczanie samochodu oraz korzystanie z auta służbowego jest w dzisiejszych czasach bardzo popularne. Jak jednak zadbać o flotę aut jako jej zarządca?

Obsługa techniczna

Jednym z podstawowych aspektów zarządzania flotą samochodów jest oczywiście obsługa techniczna. Należy mieć na uwadze, że w przypadku dbania o flotę wypożyczalni lub flotę aut służbowych należy mieć rękę na pulsie przez 24/7 – nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się jakaś usterka lub dojdzie do stłuczki, albo kiedy będzie konieczność wymiany części takich jak most crafter. Jako zarządca musisz więc mieć sprawdzony serwis, który pomoże Ci w obsłudze technicznej Twoich pojazdów. 

Jeśli dojdzie do stłuczki i będziesz musiał zadbać o lakier samochodowy na jednym z Twoich pojazdów, koniecznie zajrzyj na stronę Motolak.pl.

Obsługa ogumienia

Do obsługi technicznej pojazdu zalicza się również obsługa ogumienia. Jako zarządzający flotą jesteś bowiem odpowiedzialny za wymianę ogumienia na zimowe lub letnie oraz regularne sprawdzanie jego kondycji. Jest to bardzo ważne, ponieważ dobre ogumienie może mieć ogromny wpływ na komfort korzystania z pojazdu.

Ubezpieczenia samochodów

Każde auto należące do floty musi być także ubezpieczone. Podstawowym ubezpieczeniem jest oczywiście OC, czyli ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej. Chroni ono Twoją flotę w razie wypadku lub kolizji. Warto także podkreślić, że jest to jedyne w Polsce ubezpieczenie, którego wymaga od Ciebie prawo, a konkretniej art. 34 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.

Oprócz OC warto zdecydować się również na Autocasco. Ubezpieczenie to ochroni Cię przed sytuacjami takimi jak uszkodzenie jednego z Twoich samochodów przez wandala, spadające drzewo, grad, zderzenie ze zwierzęciem na drodze, kolizja z przedmiotem znajdującym się na zewnątrz pojazdu, a nawet kradzież samochodu lub jego wyposażenia. 

Monitoring GPS

W przypadku wypożyczania samochodów bardzo ważną rolę odgrywa monitoring GPS. Dzięki temu możliwa jest kontrola kierowców, a także redukcja kosztów. W ten sposób zwiększa się również bezpieczeństwo.

Jeśli interesuje Cię wypożyczenie samochodu, to z pewnością zainteresuje Cię wynajem aut lususowych – wypożyczalnia autokofeina.pl.

Fot.: Obi – @pixel6propix/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*