Jak przygotować auto do sprzedaży?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak przygotować auto do sprzedaży?

Artykuł sponsorowany

Każdy kierowca musi prędzej czy później stanąć przed decyzją o sprzedaży swojego samochodu. Zwłaszcza za pierwszym razem trudno jest oszacować jaką rzeczywistą wartość ma auto, jak je przygotować oraz w jaki sposób stworzyć ofertę. Nieobiektywnym okiem niełatwo też ocenić, czy samochód rzeczywiście nadaje się na sprzedaż, czy już tylko na złom. Dziś podpowiadamy, w jaki sposób przygotować auto do sprzedaży i co może podnieść jego wartość.   

Zadbaj o wygląd samochodu   

Pierwsze wrażenie, jakie zrobi na potencjalnych kupcach Twój samochód będzie miało ogromne znaczenie dla dalszych negocjacji w kwestii ceny. Umyte, zadbane, błyszczące auto będzie wydawało się na pierwszy rzut oka nowsze, niż jest w rzeczywistości, a przez to bardziej wartościowe. Poświęć w myjni ręcznej dobrych kilkanaście minut na to, aby dokładnie umyć auto i nabłyszczyć lakier. Nie zapominaj też o odkurzeniu tapicerki oraz dywaników w samochodzie, a najlepiej o ich umyciu. Specjalny sprzęt do wyprania siedzeń w aucie możesz wypożyczyć w wielu miejscach. Zwróć uwagę na to, aby samochód naprawdę robił dobre wrażenie już od samego początku. Zobaczysz, że ma to wpływ na podejście zainteresowanych do zakupu. Wysokiej jakości kosmetyki samochodowe idealne do tego, aby zadbać o auto przed sprzedażą, kupisz na https://vertion.pl/pl/.     

Dbaj o samochód od samego początku   

To, w jakim stanie będzie Twój samochód w dniu sprzedaży, zależy od tego, w jaki sposób eksploatujesz go, kiedy jest jeszcze Twój. Zawsze sprawdzaj poziom płynów i uzupełnij je, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba, pilnuj terminów wymiany oleju, a z każdą usterką jak najszybciej odwiedzaj mechanika. Im szybciej naprawisz usterkę, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo tego, że zniszczeniu ulegną inne części. Szybka naprawa wszelkich problemów z autem z pewnością zaplusuje przy sprzedaży. Wymiana uszkodzonych czy zużytych części samochodowych również wpłynie na podniesienie wartości pojazdu podczas wyceny. Zdecydowanie chętniej kupowane są auta zadbane i dobrze zakonserwowane. Każdy zauważalny mankament oraz wszelkie niepożądane dźwięki czy problemy z prowadzeniem samochodu będą wpływały na jego cenę i budziły nieufność potencjalnych kupców. Przed sprzedażą postaraj się doprowadzić auto do idealnego stanu i zadbaj o serwis części do skrzyni biegów, hamulce, świece oraz inne podzespoły.

Kupiec prywatny czy skup?   

Podczas próby sprzedania auta masz dwie możliwości – sprzedać je osobie prywatnej lub w skupie. Poszukiwanie kupca może odbywać się wśród rodziny i znajomych lub na portalach aukcyjnych, co jest jedną z najwygodniejszych opcji. W Internecie jest mnóstwo stron sprzedażowych oraz portali zajmujących się wyłącznie sprzedażą samochodów. W takich witrynach możesz za darmo umieścić swoją ofertę i załatwić kwestię sprzedaży auta online. Ta możliwość stosowana jest raczej w przypadku pojazdów w dobrym stanie, które mogą posłużyć nowemu właścicielowi przez kolejne lata bez kosztownych napraw czy renowacji. W przypadku sprzedaży osobie prywatnej zazwyczaj cena samochodu jest wyższa, ze względu na jego dobry stan. 
Z kolei jeśli Twoje auto niespodziewanie wyzionęło ducha na środku skrzyżowania i niewiele da się z tym już zrobić, lepszym wyjściem z takiej sytuacji będzie skup aut Nowogard. W skupie przyjmowane są pojazdy w bardzo różnym stanie, od takich, które wymagają drobnej naprawy, po modele, które nadają się już tylko do rozbiórki na części i oddanie na złom. W takim miejscu możesz bez problemu sprzedać samochód po korzystnej cenie nawet, jeśli nie jest on już “na chodzie”.

Zdj. główne: Daniele Buso/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*