Jak szukać pracy dla kierowcy zawodowego?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak szukać pracy dla kierowcy zawodowego?

Zdałeś właśnie prawo jazdy kategorii C+E i zastanawiasz się, gdzie możesz szukać pracy? Wydaje Ci się, że znalezienie dobrze płatnych zleceń na samym początku nie będzie łatwe? Pamiętaj, że po kilku miesiącach pracy z pewnością koszty szkolenia na kierowcę i egzaminu Ci się zwrócą. Tylko musisz wiedzieć, gdzie i jak szukać dobrej pracy.

Zrób dobre pierwsze wrażenie

Szukając pracy jako kierowca zawodowy samochodu ciężarowego, pamiętaj, by dobrze przygotować się na każde spotkanie rekrutacyjne. Pierwsze zlecenia możesz znaleźć na popularnych portalach z ogłoszeniami o pracę. Wystarczy, że wejdziesz na tak popularne portale internetowe, jak OLX.pl lub Pracuj.pl, a bez trudu znajdziesz dla siebie coś odpowiedniego. Pamiętaj jednak, że konieczne jest zaznaczenie, w jakiej dziedzinie szukasz swojego wymarzonego zawodu, a także w jakim miejscu w kraju. Dzięki temu widoczne będą dla Ciebie tylko te ogłoszenia, które mogą okazać się naprawdę ciekawe i warte Twojej uwagi. Warto również ogłaszać się na stronach miejskich lub grupach dla kierowców na portalach społecznościowych.

Szukaj pracy w małych firmach kurierskich i transportowych

Na początku warto zainteresować się pracą w mniejszych firmach transportowych i kurierskich. Dzięki takim zleceniom będzie w stanie oszlifować swoje umiejętności kierowcy ciężarowego. Dodatkowo zazwyczaj taka praca nie wiąże się z ciągłymi wyjazdami, szczególnie za granicę. Możesz zdecydować się na pracę w oddziale, który obsługuje jedynie osoby w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. Jest to najlepsza propozycja dla osób początkujących i młodych, które chcą się doszkolić, zwiększyć swoje doświadczenie, a jednocześnie wiedzą, że jest to ich pierwszy zawód, więc muszą sprawdzić swoje możliwości w tak trudnych warunkach, jakim jest jazda samochodem dostawczym lub ciężarowym przez kilka godzin dziennie.

Staraj się nawiązywać kontakty, które będą miały wpływ na Twój rozwój zawodowy

Dodatkowo decydując się na pracę z takimi firmami, będziesz mieć szansę na to, by nawiązywać kontakt z ciekawymi osobami, które w branży transportowej siedzą już od kilku lat. Dzięki temu docierasz do wielu nowych osób i potencjalnych pracowników. W ten sposób możesz dostać lub dowiedzieć się o tym, że większa i bardziej wpływowa firma szuka teraz pracownika na stanowisko kierowcy zawodowego. W ten sposób zwiększasz swoje szanse na dostanie tego etatu.

Zyskaj więcej uprawnień

W wolnym czasie zwiększaj swoje uprawnienia. W tym czasie możesz zdecydować się na przejście przez kurs, dzięki któremu będziesz mógł prowadzić pojazdy ciężarowe z dwoma naczepami. Dodatkowo istnieją kursy, dzięki którym będziesz mógł przewozić specyficzne ładunki i towary, a także niebezpieczne substancje. Im więcej uprawnień i kursów zdobędziesz, tym atrakcyjniejszym pracownikiem będziesz dla wielu firm transportowych. Większość z tych kursów może zostać dofinansowana przez firmę, z którą pracujesz lub urząd pracy w gminie, w której mieszkasz. Dodatkowo poniesione koszty z pewnością zwrócą Ci się po kilku wypłatach. Im większe doświadczenia i uprawienia ma kierowca zawodowy, tym na większe wynagrodzenie może liczyć.

Wybierz się do pracy na rynku zagranicznym

Jeśli już masz większe doświadczenie, a co więcej władasz językami obcymi, możesz szukać pracy na rynku zagranicznym. Transport towaru z polski do krajów europejskich to bardzo atrakcyjne zlecenia, za które możesz otrzymać nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Nie osiadaj na laurach i staraj się dążyć do tego, by pracodawca uważał Cię za cennego pracownika. Staraj się zawsze dobrze wyglądać na spotkaniach rekrutacyjnych i odpowiadaj zgodnie z prawdą. Pierwsze wrażenie jest zawsze najważniejsze.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*