Jakie obowiązki ma właściciel magazynu?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie obowiązki ma właściciel magazynu?

Artykuł sponsorowany

Posiadanie magazynu to nie tylko możliwość prowadzenia interesującej działalności gospodarczej, ale również obowiązki. W tym tekście postaramy się wyjaśnić, co należy do najważniejszych zadań właściciela magazynu i o czym ten musi pamiętać!

Właściciele magazynu nie mogą pozostawić obiektu samemu sobie. Oczywiście, w przypadku większych powierzchni do wielu zadań mają oddelegowanych ludzi, ale ostatecznie odpowiedzialność spada na samych posiadaczach budynku.

BHP, bezpieczeństwo i przeglądy

Niezależnie czy nasz magazyn będzie przeznaczony na własną działalność czy będziemy go dzielić i najmować – podstawą są zasady bezpieczeństwa. Właściciel musi pamiętać o wdrożeniu odpowiednich zasad BHP na terenie obiektu i przeszkoleniu z nich pracowników. Bezpieczeństwo to podstawa, tak więc kaski, kamizelki i odpowiednie ubranie powinno być podstawą użytkowania pomieszczenia. Z kolei rusztowania aluminiowe muszą być bezpieczne i markowe. Tylko takie mają certyfikaty i zapewniają komfortową pracę.

Druga kwestia to przeglądy związane z użytecznością budynku i regularne naprawy. Właściciel musi kontrolować stan techniczny magazynu i remontować go w razie potrzeby. To do niego należy również zapewnienie możliwości eksploatacji na wysokim poziomie, w tym dostęp do wody czy prądu.

O czym jeszcze powinien pamiętać posiadacz magazynu?

Warto pamiętać też o wyposażeniu. Koniecznie magazyn musi posiadać wózki widłowe. Bydgoszcz, Trójmiasto, Kraków czy Rzeszów – niezależnie od miasta markowy wózek ułatwi wykonywanie zadań załadunkowych i rozładunkowych. Wózek na wyposażeniu magazynu można przy okazji wynajmować, jeżeli tak jest również w przypadku hali. Warto pamiętać też o zakupie wspomnianych rusztowań, mebli i ubrań dla pracowników.

Na koniec zwróćmy uwagę, kto odpowiada za magazyn. Bydgoszcz i inne miasta potrzebują magazynów, które wyróżniają się przede wszystkim kadrą. Nawet najlepsze urządzenia i sprzęty czy szkolenia BHP nie dadzą właścicielowi zysków czy satysfakcji klienta, jeżeli za jego obiekt odpowiadają niekompetentne osoby. Właściciel powinien więc dobrać zarówno kierowników jak i pracowników niższego szczebla tak, by odpowiadali oni wysokiej jakości świadczonych usług. 

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*