Kolejny system, te same problemy. Już wkrótce e-TOLL zastąpi viaTOLL!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Kolejny system, te same problemy. Już wkrótce e-TOLL zastąpi viaTOLL!

Czy ktokolwiek spodziewał się innego stanu rzeczy? Jak dobrze pamiętacie, 10 lat temu, przy okazji wprowadzania systemu viaTOLL, na kierowców spadł chaos związany z obsługą urządzeń. Wszystko wskazuje na to, że i tym razem będzie podobnie. Pojawiły się pierwsze skargi.

viaTOLL nie miał zbyt pozytywnego odbioru wśród kierowców. Urządzenia nie działały prawidłowo, na kierowców nakładano niesłuszne kary, a także zdarzały się problemy z rejestracją i zakupem urządzeń. Kiedy ten całkiem innowacyjny system zaczął zdawać egzamin, to rządzący postanowili raz jeszcze namieszać.

Wygląda na to, że winowajcą jest przede wszystkim Krajowa Administracja Skarbowa, która wraz z przejęciem obowiązków Inspekcji Transportu Drogowego, postanowiła zmienić system naliczania opłat obowiązujący na polskich autostradach.

Nowy system zwany e-TOLL pozwala na pernamentną inwigilację pojazdów poruszających się po drogach szybkiego ruchu. Dokładniej, do naliczania opłaty za przejazd, wykorzystuje technologię pozycjonowania satelitarnego GNSS.

W sieci pojawiły się pierwsze słowa krytyki pod adresem nowego systemu. Grzechem głównym ma być toporność i nieintuicyjność aplikacji oraz zbyt wysokie oczekiwania wobec przedpłat (nawet 120 złotych!).

(Fot. Pixabay)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*