Nowe ułatwienia w Prawie o ruchu drogowym. Długo na to czekaliśmy

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Nowe ułatwienia w Prawie o ruchu drogowym. Długo na to czekaliśmy

Na łamach Dziennika Ustaw z dnia 3 września 2020 r. opublikowana została ustawa z 14 sierpnia 2020 r. o zmianie Prawa o ruchu drogowym wprowadzającym tym samym szereg ułatwień dla włascicieli pojazdów i kierujących pojazdami.

Kres biurokracji

Rządowy projekt przedłożony przez Ministra Infrastruktury powstał we współpracy z Ministrem Cyfryzacji, jako tzw. pakiet deregulacyjny. Już niedługo – bo za trzy miesiące – kierujący pojazdami będą zwolnieni z obowiązku posiadania przy sobie i okazywania dokumentu podczas kontroli drogowej na terytorium Polski. Dane kierowców będą sprawdzane w centralnej ewidencji kierowców. Zmiany wejdą w życie z dniem 5 grudnia b.r.

Warto pamiętać, że już teraz kierowcy nie muszą posiadać przy sobie dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia polisy OC.

Koniec z nalepkami

Kolejnym uproszczeniem w procedurze rejestracji pojazdów jest zniesienie obowiązku wydawania karty pojazdu, nalepki kontrolnej i jej wtórnika. Dzięki tym zmianom kierowcy oszczędzą nawet blisko 100 złotych na samej procedurze.

Ostatnim usprawnieniem będzie możliwość zachowania dotychczasowego numeru rejestracyjnego nabytego pojazdu. Na chwilę obecną opłata za wydanie tablic wynosi 80 zł. A więc będzie to kolejna oszczędność i zmniejszenie biurokracji.

(fot. unsplash.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*