Pomorskie. Wpłynęły oferty na projekt i budowę odcinka drogi S6 Bożepole Wielkie-Leśnice

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Pomorskie. Wpłynęły oferty na projekt i budowę odcinka drogi S6 Bożepole Wielkie-Leśnice

Do przetargu zgłosiło się 10 firm, które zdecydowały się zaprojektować i zbudować 23-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej. Zgodnie z oczekiwaniami GDDKiA – żadna z ofert nie przewyższa kwoty 1,195 miliardów złotych.

Najwyższą cenę zaproponowała Polaqua – 915 milionów złotych. Z kolei najtańsza oferta wpłynęła od konsorcjum z liderem NDI i opiewa na na kwotę 577 milionów złotych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie przedstawione oferty mieszczą się w wyznaczonym budżecie.

Ocena ofert złożonych w ramach przetargu będzie zależna od następujących czynników – cena, przedłużenie gwarancji na ekrany akustyczne wraz z ich posadowieniem, na instalacje zasilające i konstrukcje wsporcze, skrócenie terminu realizacji. Generalna Dyrekcja zaznaczyła jednak, że wszystkie oferty zakładają maksymalne wydłużenie gwarancji i skrócenie realizacji o 3 miesiące. To zdecydowanie ułatwi cały proces.

Jak podaje GDDKiA – wykonawca podejmie decyzję o rodzaju nawierzchni i samodzielnie zdecyduje, czy zbuduje trasę główną z betonu lub masy bitumicznej.

(Fot. GDDKiA)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*