Porty Szczecin i Świnoujście odnotowały dodatni wynik operacyjny za pierwsze półrocze 2021 roku

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Porty Szczecin i Świnoujście odnotowały dodatni wynik operacyjny za pierwsze półrocze 2021 roku

Zespół portów Szczecin-Świnoujście ma za sobą budujące podsumowanie pierwszego półrocza bieżącego roku. Wyniki są aż o 11,5% lepsze w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku. Co ważne, porty obsłużyły w ciągu sześciu miesięcy ponad 17 milionów ładunków.

Pandemia zweryfikowała to, jak ważne są porty dla gospodarki kraju i regionu. Warto w tym momencie wspomnieć, że w tym niezwykle trudnym okresie porty Szczecin-Świnoujście nie odnotowały ani jednego dnia przestoju w portach. Były one w pełni operacyjne, świadcząc usługi klientom.

Jak informuje zarząd portów, Szczecin i Świnoujście przeszły praktycznie bezkolizyjnie okres pandemii. Była w tym jednak duża zasługa przedsiębiorstw przeładunkowych operujących na terenie obiektów.

Niemniej, warto również wspomnieć o kluczowych inwestycjach zarządu. Porty Szczecin-Świnoujście to jedne z największych inwestorów w regionie. Już wkrótce porty zyskają nowe i zmodernizowane nabrzeża w rejonie Basenu Kaszubskiego i Kanału Dębickiego. Terminal promowy w Świnoujściu będzie przystosowany do obsługi transportu modalnego.

(Fot. materiały prasowe Port Szczecin Świnoujście)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*