Poznaliśmy miejscowość, w której powstanie fabryka Izery

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Poznaliśmy miejscowość, w której powstanie fabryka Izery

Podjęto decyzję odnośnie tego gdzie będą produkowane polskie samochody elektryczne. Według memorandum budynek powstanie na terenie śląskiego Jaworzna. Budowa ruszy już w przyszłym roku, a pierwsze samochody zjadą z linii montażowej 3 lata później.

Memorandum podpisano w Muzeum Śląskim w Katowicach. Dokument określa warunki współpracy przy przygotowaniu terenu pod budowę fabryki polskich samochodów elektrycznych w Jaworznie. Na spotkaniu byli obecni przedstawiciele rządu, nowej marki polskich samochodów, strefy ekonomicznej oraz władz miejskich i wojewódzkich.

Jak podkreślał Michał Kurtyka, szef resortu klimatu i środowiska – Projekt polskiej marki samochodów elektrycznych Izera stanie się dźwignią rozwoju dla całego sektora, dlatego otrzyma finansowe wsparcie rządowe. Inwestycja pozwoli rozwijać innowacyjny przemysł i utworzy w regionie trwałe miejsca pracy. Śląsk jest regionem, który bardzo mocno postawił na przemysł samochodowy.

Fabryka powstanie na terenie należacym do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomiczne i stworzy trzy tysiące miejsc pracy, a kolejnych 12 tysięcy zostanie wygenerowanych w otoczeniu zakładu.

(Photo by Scott Blake on Unsplash)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*