Przeglądy. Jakich najważniejszych zmian możemy się spodziewać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Przeglądy. Jakich najważniejszych zmian możemy się spodziewać?

Ministerstwo Infrastruktury od dawna planuje wprowadzić nowelizację w sprawie badań technicznych. Według planu, ma to nastąpić już na początku przyszłego roku. Co mogą one oznaczać dla przewoźników i kierowców? Sprawdź!

Przede wszystkim, przewoźnicy będą zobowiązani do rygorystycznego pilnowania terminów badań technicznych. W przypadku zwłoki, kara miałaby wynieść 100% ceny badania! Co więcej, obecność ciężarówki miałaby zostać udokumentowana odpowiednimi fotografiami. Stacja Kontroli Pojazdów będzie zmuszona do przechowywania dokumentów przez 5 lat od wykonania badania.

Obecność pojazdu na badaniach technicznych, z wyłączeniem pojazdów służb, o których mowa w art. 86 ust. 1, podlega dokumentowaniu fotograficznemu. Dokumentacja fotograficzna zawiera wyraźne zdjęcia przedstawiające całą bryłę pojazdu z dwóch przekątnych z przodu i z tyłu oraz wskazanie drogomierza. Dokumentacja fotograficzna jest przechowywana na stacji kontroli pojazdów przez okres pięciu lat od dnia przeprowadzenia badania technicznego.

czytamy w projekcie ustawy Ministerstwa Infrastruktury

(Fot. Pixabay)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*