Samochód, kolej, czy samolot – czym ludzie będą podróżować na wakacje?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Samochód, kolej, czy samolot – czym ludzie będą podróżować na wakacje?

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, więc coraz więcej osób planuje wyjazd. Wydawać się może, że większość zdecyduje się na podróż własnym samochodem, jednak możliwe opcje to również kolej i samoloty. 

Jaki pojazd wybierają najczęściej osoby podróżujące w wakacje? Chcesz przekonać się, który z rodzajów transportu jest najpopularniejszy w czasie wakacji? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym porównaniem i zdecyduj się na pojazd, który najbardziej przypadka Ci do gustu.

Samochód – wady i zalety podróżowania samochodem

Obecnie samochód jest najpopularniejszym środkiem transportu. Ludzie podróżujący decydują się na jazdę autem nie tylko na co dzień, czyli w drodze do pracy i domu, ale również w dalekie trasy.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, a co więcej, wydaje się oszczędne. Dodatkowo w samochodzie nie trzeba dzielić przestrzeni z obcymi ludźmi, co w obecnych czasach jest bardzo ważne dla wielu osób. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że tak wiele osób decyduje się właśnie na ten środek transportu. 

Jednak jest on najlepszy, jeśli podróż nie jest daleka. Wybierając się jednak w dalszą trasę za granicę, jazda samochodem może okazać się uciążliwa i trwać nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin. Do tego dochodzi spalanie paliwa. Jeśli samochód pali mało, to jest to oszczędne rozwiązanie, jeśli jednak spalanie jest duże, to może okazać się, że jazda samochodem jest jednym z droższych rozwiązań.

Na podróżowanie własnym pojazdem decyduje się najwięcej tych osób, które wybierają się na wakacje na terenie kraju.

Kolej – wady i zalety podróżowania koleją

Kolej zaliczana jest do najmniej popularnych rodzajów transportu wakacyjnego. Wiele osób rezygnuje z tego transportu, ponieważ bardzo często zdarzają się opóźnienia, w wagonach są duże tłumy, przez co trudno znaleźć dla siebie wolne i wygodne miejsce.

Dodatkowo nie można zapominać o tym, że podróżowanie koleją trwa bardzo długo. Trasa, która samolotem lub samochodem może zostać pokonana w kilka godzin, w przypadku kolei może trwać nawet kilkanaście. Na to rozwiązanie decyduje się najmniej osób, a to przez stratę cennego czasu i narażenie się na niski komfort podróży. 

Wybierając się na wakacje zależy nam przecież na odpoczynku i zadowoleniu. Unikamy więc rzeczy, które nie sprawiają nam przyjemności. Jedyną zaletą tego rozwiązania jest to, że bilety dla jednej osoby nie są drogie. Wyjazd z Warszawy do Zakopanego może kosztować jedynie 150 złotych za jedną osobę. 

To właśnie dlatego na podróż koleją decydują się osoby samotne, które wyruszają na wakacje w pojedynkę. W ich przypadku wybranie się na wakacje samochodem nie jest opłacalne. Jednak jeśli na wakacje wybiera się cała rodzina, to koszty biletów na pociąg znacząco przewyższają cenę, jaką trzeba zapłacić przy wyprawie samochodem.

Samolot – wady i zalety podróżowania samolotem

Samoloty stają się jednym z najpopularniejszych rodzajów transportu. Warto jednak wiedzieć, że nadal mało osób decyduje się na podróże samolotem z jednego miasta do drugiego w tym samym kraju. 

Na samolot decydują się ci, które chcą podróżować za granicę. W takich przypadkach jest to najlepsze rozwiązanie, które oszczędza czas. Podróż samolotem z Polski do innych krajów może trwać tylko kilka godzin. W porównaniu ta sama trasa samochodem będzie trwać kilkanaście godzin, zaś koleją nawet kilka dni.

Okazuje się, że wybór rodzaju środka transportu zależy od tego, kto podróżuje, a także gdzie się wybiera. Rodziny najczęściej decydują się na podróż samochodem, jeśli wybierają się na wakacje w kraju. Osoby samotne decydują się na podróż koleją. Jeśli jednak wakacje mają odbywać się za granicą, to jako najlepszy środek transportu najczęściej wybierany jest samolot.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*