Stacje paliw rywalizują ofertą spożywczą. Największym wybór oferuje PKN Orlen

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Stacje paliw rywalizują ofertą spożywczą. Największym wybór oferuje PKN Orlen

Polacy coraz częściej uczęszczają stacje benzynowe w celach innych niż zatankowanie pojazdu. Obecnie są to pełnoprawne przydrożne kawiarnie, restauracje, czy sklepy spożywcze. Według badań Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS, PKN Orlen pozostaje liderem wśród koncernów paliwowych.

Smacznie i szybko

Punkty usługowe koncernów paliwowych często wybierane są przez kierowców jako alternatywa dla restauracji, czy sklepów spożywczych. W tej chwili na stacji możemy napić się kawy, zrobić małe zakupy, czy, przede wszystkim, kupić produkty, które mają nam umilić dalszą podróż.

Jak się okazuje – aż 87% ankietowanych wskazało na wysoką jakość obsługi na stacjach PKN Orlen. W porównaniu do ubiegłorocznego badania obserwujemy wzrost o 6 punktów procentowych. Dalej, obsługę na stacji BP doceniło 73% ankietowanych (wzrost o 5 pp.), a na stacjach Shell – 77% (wzrost o 3 pp.). Poza najbardziej docenioną czołówką znajdują się Lotos (67% i 4 pp.), Circle K (61% i spadek o 6 pp.), Moya (53% i spadek o 7pp). Z kolei na ostatnim miejscu podium uplasował się Amic – której jakość obsługi doceniło 49% ankietowanych, co daje wzrost o 5% w skali roku.

(fot. unsplash.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*