Te elementy powinny znaleźć się w każdym magazynie

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Te elementy powinny znaleźć się w każdym magazynie

Organizując przestrzeń taką jak hala, musimy być stuprocentowo przygotowani na każdą ewentualność, aby zapewnić robotnikom bezpieczne miejsce pracy. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w każdym magazynie.

Elementy spełniające wymogi BHP

Taśma przeciwpoślizgowa to mus. Po całej hali powinny również przebiegać metalowe barierki, szczególnie jeśli pracownicy często są zmuszeni stać na podwyższeniach czy przemieszczać się po wąskich ścieżkach, aby w razie ewentualnego upadku mogli się czegoś złapać. Sam magazyn powinien być wykonany z trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów. Do oszklenia dachu możesz użyć na przykład poliwęglanu komorowego, z którego płyty znajdziesz na https://www.plekspol-poliweglan.pl/sklep/tworzywa-sztuczne-dla-budownictwa/poliweglan-komorowy/.

Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w plastikowe zasłony oddzielające konkretne pomieszczenia od reszty magazynu, szczególnie jeśli znajdują się w nich maszyny. Ma to na celu zatrzymanie przepływu ciepłego i zimnego powietrza między pokojami oraz powstrzymanie kurzu i zanieczyszczeń od przemieszczania się.

Akcesoria do organizacji

W magazynie nietrudno o pomylenie jednej paczki z drugą czy zgubienie drobnych narzędzi. Dlatego wyposaż się w organizery, które znajdziesz w sklepie Denoti, aby zapanować nad bałaganem w miejscu pracy. Stwórz swój własny system gospodarowania przestrzenią. Możesz dla przykładu oznaczać każdą paczkę tak, by zawsze wiedzieć, co gdzie się znajduje.

Do organizacji małych narzędzi czy ubrań przydatne będą samoprzylepne haki, na których możesz zawiesić ochronną odzież.

Awaryjny prysznic

Możesz zastanawiać się, po co komukolwiek prysznic w magazynie. Powód jest podyktowany pobudkami praktycznymi: jeśli pracujesz na hali, gdzie przechowywane są substancje potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia, potrzebujesz miejsca do szybkiego umycia się, gdyby któraś z nich nawiązała kontakt z Twoją skórą.

Zabezpieczenia przeciwpożarowe

Na wypadek najgorszego możliwego wyniku sytuacji w magazynie powinna znaleźć się klarowna droga ewakuacji, wyznaczona przez okna przeciwpożarowe. Wykonane z żaroodpornego materiału, zapewnią pracownikom bezpieczną ścieżkę do opuszczenia budynku. Możesz je również zakupić w różnych kolorach i wzorach, aby miejsce pracy wyglądało profesjonalniej.

W wyposażeniu powinna się także znaleźć sprawna gaśnica i apteczka pierwszej pomocy. Każdy pracownik musi posiadać osobiste wyposażenie ochronne, a alarm regularnie testowany.

Wentylacja

Ze względu na liczbę pracujących maszyn i magazynierów, na hali temperatury mogą stać się nieznośnie wysokie. Opłaca się zainwestować w wiatrak sufitowy (albo i kilka z nich). Odpowiednio duży będzie na tyle wydajny, by utrzymać akceptowalną temperaturę w pomieszczeniu i ułatwić najgorętsze godziny pracy.

Przydatne wyposażenie

Aby móc szybko bez przeszkód sprawdzić wagę danej paczki czy przedmiotu, upewnij się, że na stanie magazynu znajdują się wagi do rzeczy lekkich i cięższych. Postaw je w łatwo widocznych miejscach, aby każdy pracownik korzystał z nich bez problemu.

Na każdej hali musem są pojazdy przeznaczone do przenoszenia towaru, takie jak wózki paletowe czy widłowe. Jeśli jest taka potrzeba, na magazynie powinny się także znaleźć windy lub zintegrowana elewacja podłogi.

Aby zadbać o bezpieczeństwo przy rozładowywaniu ciężarówek, zaopatrz się w lustra sklepowe antykradzieżowe, by pracownicy i kierowcy mogli na bieżąco kontrolować sytuację wokół siebie. Konieczne będą blokady do pojazdów, w razie gdyby tir zaczął się samoistnie przemieszczać po zaparkowaniu.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*