Największe centra logistyczne w USA – nasze top 10

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Największe centra logistyczne w USA – nasze top 10

Centrum logistyczne to niezależny podmiot gospodarczy, który dzięki bogatej infrastrukturze może realizować wiele zadań. Jakie są największe centra logistyczne w USA?

  1. Portowe Centrum Logistyczne w Long Beach

Portowe Centrum Logistyczne w Long Beach znajduje się w Kalifornii nad Oceanem Spokojnym. Port obejmuje obszar aż 1214 hektarów, co sprawia, że jest on jednym z największych w Stanach Zjednoczonych. Na miejscu znajduje się 80 nabrzeży i 71 żurawi, które wykorzystywane są podczas różnego rodzaju przeładunków. Handel w głównej mierze ukierunkowany jest na kraje wschodnioazjatyckie.

  1. Centrum Logistyczne Trivantage

Centrum logistyczne firmy Trivantage mieści się w Karolinie Północnej w mieście Mebane. Co roku firma otrzymuje ogromne dostawy różnego rodzaju tkanin, które musi magazynować, a następnie przekazać do klienta końcowego za pomocą szeroko rozwiniętej sieci dystrybucyjnej w Stanach Zjednoczonych. Produkty dostarczane są do jedenastu oddziałów rozmieszczonych na terenie całego USA. Niektóre zamówienia wysyłane są bezpośrednio z magazynu, co wymaga dobrej wewnętrznej organizacji.

  1. Centrum Logistyczne w Dallas – Fort Worth

Centrum Logistyczne w Dallas – Forth Worth – to bez wątpienia jedno z największych, jakie mieszczą się w Stanach Zjednoczonych. Prezentowane centrum logistyczne stanowi główny węzeł lotniczy, a bezpośrednio przez nie przebiega aż pięć autostrad międzynarodowych, 19 autostrad stanowych oraz transkontynentalna autostrada na kierunku Meksyk–USA–Kanada. Takie położenie sprawia, że lokalizacja Fort Worth ułatwia szybki kontakt z licznymi rynkami – między innymi Australią, Europą, Bliskim Wschodem czy Ameryką Południową. Na terenie centrum logistycznego w Dallas swoje siedziby mają takie firmy jak między innymi Railroad, Halliburton, Ford Motor Company i wiele innych.

  1. Centrum Logistyczne Americold

Centrum Logistyczne Americold powstało w 1903 roku. Firma zajmuje się magazynowaniem i transportowaniem produktów, które wymagają kontrolowanej temperatury. Siedziba Americold znajduje się w Atlancie w stanie Georgia. Już od etapu złożenia zamówienia klienci mają wgląd do informacji o przesyłkach, aż do momentu ostatecznej dostawy. Informacje te są na bieżąco aktualizowane. Tak sprawna praca jest możliwa dzięki opracowaniu własnego systemu kontroli łańcucha dostaw połączonego z oprogramowaniem webMethods od firmy Software AG. Dzięki temu klienci mogą w każdej chwili śledzić, modyfikować i zarządzać swoimi zamówieniami. 

  1. Centrum Logistyczne w stanie Waszyngton

Kolejne duże centrum logistyczne znajduje się w Seattle w stanie Waszyngton. Przez ten region przechodzi transkontynentalny węzeł kolejowy Union Pacific Railroad i Burlington Northern Santa Fe Railway. Przez stan Waszyngton przechodzą również dwie transkontynentalne autostrady na kierunkach Nowy Jork–Cleveland–Chicago–Seattle oraz Seattle–San Diego. Seattle jest bardzo ważnym punktem na mapie Stanów Zjednoczonych, jeśli chodzi o handel, bankowość, turystykę i przemysł. Jest ośrodkiem handlowym obsługującym wymianę pomiędzy Ameryką Północną a Azją. W niedalekiej odległości znajduje się również bardzo ważny port lotniczy Seattle-Tacoma. Lotnisko jest głównym centrum transportowym na terenie północno-zachodniej części USA.

  1. Centrum Logistyczne Heidelberg w Indianapolis

Centrum Logistyczne firmy Heidelberg znajduje się mieście Indianapolis w stanie Indiana. Jest to jedno z czterech centrów firmy – pozostałe znajdują się w Europie i Azji. Dzięki takiej globalnej sieci możliwe jest dostarczenie 95% zamówień do dowolnego miejsca na Ziemi w zaledwie 24 godziny. Otwarcie centrum logistycznego w Stanach Zjednoczonych przyczyniło się do minimalizacji zakłóceń w produkcji druku w całej firmie. 

7. Centrum Logistyczne Trigen

Bardzo duże centrum logistyczne znajduje się w Greater Los Angeles. Wraz z rozwojem firmy Trigen popyt na usługi magazynowe był coraz większy. Dlatego podjęto decyzję o utworzeniu Trigen Logistics Corporation. Korporacja świadczy usługi związane z magazynowaniem i logistyką na terenie całej Ameryki Północnej.

8. Centra Logistyczne BNSF Railway

Centra Logistyczne BNSF Railway znajdują się aż w czterech lokalizacjach – w Hudson, Fontanie, Sweetwater i Oklahoma City. Oferują swoim klientom bezpośrednie usługi kolejowe. Obejmują one głównie duże parki biznesowe, lecz nie tylko. Obiekty ukierunkowane są na spełnianie wszelkich wymagań stawianych przez pojedynczych klientów towarowych, a także klientów w zakresie transportu mieszanego.

9. Centrum Logistyczne Amazon w Teksasie

Amazon to amerykańskie przedsiębiorstwo, które zajmuje się handlem elektronicznym m.in. za pośrednictwem szeroko rozbudowanej strony internetowej. Firma posiada wiele centrów logistycznych na terenie całego świata, jednak jednym z największych z nich jest to, które znajduje się w Teksasie. Obiekt znajduje się w pierwszej 10 największych budynków dystrybucyjnych według zestawienia Avanta.

10. Centrum Logistyczne Target w Waszyngtonie

Zestawienie zamyka centrum logistyczne Target, które znajduje się w Lacey w stanie Waszyngton. To jeden z największych obiektów w tej kategorii na całym świecie. Magazyn odpowiedzialny jest za dystrybucję towarów do innych magazynów regionalnych.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*