Technologiczne rozwiązania dla firm transportowych

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Technologiczne rozwiązania dla firm transportowych

Artykuł sponsorowany

Wraz z rozwojem handlu i technologii, zmianom podlega też transport. Modyfikacje mają na celu przede wszystkim usprawnienie całego procesu tak, aby przebiegał on jeszcze sprawniej i szybciej. W jakie rozwiązania powinien zainwestować właściciel firmy transportowej?

Czas w transporcie odgrywa główną rolę. Dlatego należy dążyć do tego, aby jak najbardziej skrócić czas od wysłania do dostarczenia towaru. Na pomoc przychodzi technologia, która pomaga przedsiębiorcom na efektywniejsze przygotowanie transportu.

Przechowywanie danych

Papierowa dokumentacja coraz bardziej zastępowana jest tą elektroniczną. Ważne jest zatem jej odpowiednie przechowywanie tak, aby osoby trzecie nie miały do niej dostępu. Istotne jest ponadto zapewnienie szybkiego dostępu do nich wyznaczonym pracownikom. Przydatna w takiej sytuacji jest chmura danych, która powinna być odpowiednio zabezpieczona przed atakami hakerów i wyciekiem wrażliwych informacji. Jest to również sposób na zabezpieczenie danych przed ich utratą.

Digitalizacja zarządzania fakturami

Aby usprawnić proces wystawiania faktur, najlepiej jest robić to za pomocą specjalnych programów. Są oprogramowania, które mają też funkcję obsługi kadr i płac oraz generowanie plików w dowolnych formatach. To świetne rozwiązanie dla firm, które same zajmują się księgowością.

Zdalne czytniki tachografów

Innowacyjne rozwiązanie, które daje Ci możliwość bieżącego sprawdzania czasu, jaki kierowca spędza na prowadzeniu pojazdu. Nie musisz zatem czekać na to aż auto wróci do bazy. Na rynku istnieje kilka urządzeń tego rodzaju. Każde oferuje zróżnicowane funkcje, natomiast schemat działania jest podobny – czytnik kart podłączony jest do biurowego komputera z połączeniem internetowym.

Serwis Omnicommerce

Pozwala on na efektywniejsze zarządzanie zamówieniami. Omnicommerce to system, który  umożliwia np. szybkie ustalenie i potwierdzenie terminu dostawy oraz podaje status zlecenia. Masz też możliwość segregowania towaru według jego rodzaju oraz weryfikację daty przydatności w przypadku transportu żywności.

Planowanie działań

Powstały oprogramowania dedykowane branży TSL. Ich zadaniem jest umieszczenie na jednej platformie wszystkich informacji potrzebnych do sprawnego działania firmy. Wpływa na automatyzację działań i przyspieszenie procesu. Przykładowe funkcje to:

– śledzenie towaru

– sprawdzenie ilości rzeczy do przewozu

– rozliczanie dostaw

– ewidencja czasu pracowników

– windykacja należności

Roboty

W przewożeniu towarów warto też korzystać z rozwiązań oferowanych przez robotykę. Szczególnie w momentach, gdy ograniczona jest ilość pracowników, a towaru jest wiele. Zaawansowane technologicznie urządzenia mogą pomóc Ci w przenoszeniu towaru z magazynu do ciężarówki i na odwrót. Część z nich posiada specjalistyczne skanery, za pomocą których można monitorować pozycję danej rzeczy.

Monitoring floty

Powinna w niego zainwestować każda firma transportowa. GPS pokazuje w czasie rzeczywistym aktualną pozycję danego pojazdu. Są też czujniki generujące raporty tras, ilość spalonego paliwa oraz prędkość, z jaką poruszał się pojazd. Dane te mogą bardzo precyzyjnie usprawnić transport.

Wdrożenie technologii 5G

Sieć 5G daje możliwość szybszego i dokładniejszego przepływu danych. Inwestując w urządzenia ją obsługujące, zwiększysz wydajność procesu logistycznego w swojej firmie. Dzięki temu rodzajowi sieci masz lepszą kontrolę nad łańcuchem dostaw oraz lepiej monitorujesz pozycję danej floty. 5G oferuje też możliwość przepływu większej ilości danych.

Rozwój technologii sprawia, że każda firma transportowa może wybrać spersonalizowane rozwiązania, które będą idealnie dopasowane do rodzaju oferowanych usług, możliwości finansowych przedsiębiorstwa oraz celów, jakie ono sobie stawia.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*