Co jest dobrego w nowoczesnych olejach silnikowych?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co jest dobrego w nowoczesnych olejach silnikowych?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wykorzystanie chemii motoryzacyjnej to po prostu obowiązek każdego kierowcy. Niestety czasami o tym zapominamy, a szczególnie wtedy, jeżeli mamy mało czasu lub po prostu nie za bardzo orientujemy się w tym, na czym polega prawidłowa eksploatacja samochodu. Tymczasem mamy przecież obecnie dostęp do bardzo dużej ilości najróżniejszych sklepów i hurtowni motoryzacyjnych, które będą nam oferować asortyment bardzo zróżnicowany. W konsekwencji więc natychmiast możemy się natknąć na bardzo praktyczne, trwałe i niedrogie oleje półsyntetyczne, które biją rekordy popularności wśród bardzo wielu różnych użytkowników. Nie trzeba przecież tak naprawdę być specjalistą, aby wiedzieć, że to właśnie oleje silnikowe są najważniejsze dla czynników eksploatacyjnych w kontekście jednostki napędowej. Im lepszy olej, tym lepiej będzie po prostu pracować silnik.

Praca silnika uzależniona od oleju?

Wystarczy zresztą zawsze w jakimś sklepie albo w hurtowni porozmawiać z konsultantem, albo sprzedawcą na temat stosowania różnych olejów silnikowych. Szybko się zorientujemy, że właśnie oleje półsyntetyczne są obecnie najbardziej popularne i powszechnie stosowane we wszystkich krajach zachodnich. Tam więc, gdzie dba się o samochody, tam wykorzystuje się takie płyny eksploatacyjne. Istotą sprawnie funkcjonującego samochodu są dobrze działające wszystkie podzespoły silnikowe. Najważniejsze więc jest to, abyśmy zapamiętali, że tego typu oleje to po prostu mieszanina olejów syntetycznych oraz mineralnych. To właśnie gwarantuje bardzo wysoką jakość no ale pamiętajmy też o tym, aby wybierać tych najlepszych producentów. Najważniejsze jest właśnie dopasowanie typu oleju, ale również konkretnej marki, bo wtedy jakość będzie zawsze gwarantowana. To takim olejom półsyntetycznym będzie można całkowicie zaufać i one będą jak najbardziej wydajne. Takie oleje są również poddawane uszlachetnieniu, a więc wtedy będą miały jeszcze lepszą jakość.

Jak samodzielnie wymienić olej?

Oczywiście warto też zauważyć, że w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy mogli samodzielnie w naszym garażu albo w domowym warsztacie wymieniać sobie takie oleje półsyntetyczne. Musimy mieć tylko kanał albo podnośnik, aby dostać się do miski olejowej. Trzeba ją odkręcić i spuścić stary olej. Dopiero wtedy możemy się posłużyć nowymi olejami półsyntetycznymi. Wlewamy je do silnika no i oczywiście pamiętajmy o tym, aby wymienić filtr oleju. Stosuje się tu specjalne klucze, które też można bez problemu kupić w internecie albo tam, gdzie sprzedawany jest olej.

Zdjęcie główne: pexels.com/Artem Podrez

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*