Jak znaleźć nocleg na pauzę? Podpowiadamy

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak znaleźć nocleg na pauzę? Podpowiadamy

Podczas dłuższej jazdy niezwykle ważne jest, by czuć się wypoczętym. Jest to szczególnie istotne w pracy kierowcy zawodowego, gdyż zmęczenie za kółkiem to jeden z najgorszych wrogów, który może sprawić, że dojdzie do tragedii. Jak więc najlepiej znaleźć nocleg na pauzę?

W jakich miejscach można zdecydować się na nocleg podczas pauzy?

W czystej teorii spora część kierowców zawodowych nie powinna mieć większych problemów ze znalezieniem noclegu na pauzę. De facto podróżują oni noclegiem na kółkach, gdyż kabiny samochodów ciężarowych są wyposażone w leżanki, a do tego z roku na rok komfort w ich wnętrzu rośnie tak, by kierowca podczas pauzy mógł wygodnie odpocząć i zregenerować się przed dalszą trasą.

Spanie w kabinie potrafi być wygodne, lecz spędzanie w niej całej pauzy to już jednak nierzadko niezbyt przyjemne doświadczenie. Dlatego w ten sposób swoje obowiązkowe przerwy najlepiej jest spędzać, gdy na przykład przez niespodziewane trudności na trasie dojazd do zaplanowanego miejsca noclegowego okaże się niemożliwy i konieczne będzie znalezienie noclegu jak najszybciej.

Dodatkowo spanie w kabinie ma pewną wadę. W zachodniej części Europy coraz więcej państw zaczęło egzekwować prawo, które reguluje czas pracy kierowców i nie znajdziemy w nim zapisu mówiącego o tym, że kierowca swoją najdłuższą, 45-godzinną przerwę może spędzić w kabinie ciężarówki. Jest to dozwolone jedynie podczas przerw o długości 9, 11 lub 24 godzin. Na liście państw, które egzekwują ten zakaz, znajdziemy między innymi Niemcy, Francję, Belgię, Holandię, Danię, Hiszpanię, Włochy, a w przyszłości wprowadzenie go planuje również Austria. 

Jak znaleźć nocleg na pauzę?

Szukanie noclegu to czynność, którą warto wykonać, jeśli mamy czas przed rozpoczęciem trasy, której przebieg już znamy, lub w wolnej chwili podczas jednej z krótszych pauz. Wtedy warto skorzystać z hoteli lub moteli, które już znamy i wiemy, że znajdują się na tej trasie. Najgorsza część szukania noclegu to oczywiście zaplanowanie mniej więcej, w jakim miejscu będziemy musieli udać się na przerwę.

Szukając noclegu, warto zdecydować się na przynajmniej motel, a jeśli pracodawca to zapewnia, to nawet na hotel. W ten sposób przede wszystkim można się wydajnie zregenerować, co jest niezwykle istotne w pracy kierowcy zawodowego, który prowadzi ogromny zestaw, w którym musi zadbać nie tylko o bezpieczeństwo ładunku, ale też siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Hotel zapewnia takie warunki, że można w nim się umyć, odpocząć i zregenerować z dala od miejsca pracy, co jest niezwykle istotne. Do tego w hotelu można mieć też dostęp do znacznie lepszych posiłków niż te, które są gotowane, nierzadko w sposób polowy, w okolicach ciężarówki.

Zdj. główne: andreas160578/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*